Verslas

2013.06.13 08:13

JAV gamykla per 5-erius metus žada sukurti apie 250 darbo vietų (atnaujinta 21:15)

Jungtinės Amerikos Valstijos yra didžiausia pasaulyje investuotoja, tačiau Lietuvoje pagal tiesiogines užsienio investicijas Lietuvoje užima tik 19 vietą.

Jungtinės Amerikos Valstijos yra didžiausia pasaulyje investuotoja, tačiau Lietuvoje pagal tiesiogines užsienio investicijas Lietuvoje užima tik 19 vietą.

Per pastaruosius metus Lietuvoje darbą pradėjo kelios stambios amerikiečių investicijų kompanijos. Trečiadienį į įmonės atidarymą pakvietė JAV žemės ūkio technikos gamybos kompanija „Kinze Manufacturing“.

Vilniaus pašonėje, greta Senųjų Trakų, savo padalinį atidaro viena didžiausių pasaulyje sėjimo ir sodinimo technikos gamintoja „Kinze Manufacturing“. Pasak bendrovės viceprezidentės, augant sėjamųjų mašinų paklausai Europoje, ypač Rytų šalyse, dalis gamybos perkeliama arčiau pirkėjų.

Garbingiems svečiams ketvirtadienį bendrovės savininkai aprodė ir 10 tūkst. kv. metrų patalpas, kuriose greitai bus pradėtos montuoti keturios gamybos linijos, o pirmąją produkcijos partiją numatoma užbaigti spalį.

Dalį agregatų gamins „Kinzi“ bendrovės partneriai Lietuvoje.

„Potencialas yra labai didelis, nes tokių agregatų poreikis yra. [...] Visi jie galės būti gaminami Europoje, o ne importuojami iš JAV“, – komentavo įmonių grupės „Arginta“ verslo plėtros direktorius Tomas Jaskelevičius.

Kompanija per penkerius metus žada sukurti 250 darbo vietų: ieškos suvirintojų, mechanikų, pramonės operatorių.

Anot amerikiečių, tai – jų pirmoji gamykla užsienio valstybėje. Investicijos sieks 22 milijonus litų.

Pasak Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus, investicijos į modernias technologijas padės mažinti nedarbą šiame regione ir didinti eksportą.

„Toks investicijų atėjimas yra geras pavyzdys ir kitiems investuotojams iš JAV. Esu kalbėjęs su Lietuvos ambasadoriumi JAV, kad rudenį suorganizuotų mano išvyką į JAV, kad ne tik oficialūs susitikimai vyktų bet ir susitikimai su investuotojais, verslininkais, kad būtų suorganizuotas tam tikras verslo forumas siekiant pritraukti investicijas“, – tikino premjeras.