Verslas

2017.12.08 14:15

M. Barnier: britų reikalavimus atitinka tik ES ir Kanados prekybos sutarties modelis

ELTA 2017.12.08 14:15

Ateities prekybos sutartis tarp Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės turės būti panaši į ES sutartį su Kanada, nes tik pagal šį modelį galima sudaryti sutartį, kuri atitiktų britų reikalavimus, teigia vyriausiasis ES „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier. Apie tai rašo „Reuters“.

Europos Komisija (EK) teigia, kad per naktį šalys pasiekė pakankamą pažangą, jog būtų galima pereiti prie prekybos sutarties bei pereinamojo laikotarpio derybų.

Derybų nuorodose teigiama, kad pereinamasis laikotarpis turėtų trukti apie dvejus metus. Šiuo laikotarpiu Jungtinė Karalystė toliau bus Muitų sąjungos ir bendrosios rinkos narė, bet nebeturės žodžio ES institucijose ir balsavime.

M. Barnier teigia, kad ateities santykius tarp šalių, turint omenyje britų reikalavimus, galima modeliuoti tik pagal ES ir Kanados prekybos sutartį. Jungtinė Karalystė nenori likti vieningoje ES rinkoje, Muitų sąjungoje ar toliau paklusti Europos Teisingumo Teismui.

„Jei atmetame šiuos dalykus – kas mums lieka? Vienintelis dalykas: laisvoji prekybos sutartis pagal ES ir Kanados modelį“, – spaudos konferencijoje kalbėjo M. Barnier.

„Ne mes, o mūsų draugai Britanijoje braižo šias raudonas linijas ir uždarinėja kai kurias duris. Tad dirbsime pagal šį modelį“, – pridūrė derybininkas.