Verslas

2017.12.04 22:39

Euro grupė išrinko naują pirmininką

ELTA2017.12.04 22:39

Euro zonos finansų ministrai pirmadienį naujuoju euro grupės pirmininku išrinko portugalą Mario Centeno. Jį iš keturių kandidatų Briuselyje vykusiame posėdyje balsuodami išrinko euro grupės nariai. Euro zonos finansų ministrų pirmininko pareigas M. Sentenas perims iš Nyderlandų finansų ministro Jeroeno Dijsselbloemo.

Euro grupės pirmininko postas yra vienas įtakingiausių visoje Europos Sąjungoje (ES). Euro zonos finansų ministrų grupė yra atsakinga už viso valiutos bloko finansų politiką. Jos vaidmuo ypač išryškėjo pastaraisiais metais, kai Europai teko spręsti Graikijos krizę bei sudarinėti šalies gelbėjimo programas.

J. Deiselblumas euro grupės pirmininko poste buvo nuo 2013 m., o jo kadencija baigiasi sausio 13 d. Kadangi J. Deiselblumas po jo partijos nesėkmės Nyderlandų parlamento rinkimuose prarado savo šalies finansų ministro postą, į perrinkimą euro grupės pirmininku jis nebekandidatavo.

Finansų ministrai rinkosi iš keturių kandidatų – be portugalo M. Senteno, į šį postą pretendavo latvė Dana Reizniecė-Uozuola, Pierre Gramagna iš Liuksemburgo bei slovakas Peteris Kazimiras.

Sprendimą euro zonos finansų ministrai priėmė slaptu balsavimu.

M. Senteno kandidatūrą rėmė ir Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt