Verslas

2017.12.02 11:00

JAV Senatas patvirtino istorinį Mokesčių reformos įstatymą

ELTA 2017.12.02 11:00

JAV Senatas patvirtino Mokesčių reformos įstatymą, kurio taip siekė šalies vadovas Donaldas Trumpas, iki šio momento nesulaukęs stambios pergalės JAV Kongrese, rašo naujienų agentūra dpa.

Įstatymas buvo priimtas po valandų valandas trukusių debatų, kurių metu demokratai skundėsi, kad mokesčių reforma naudinga turtingiesiems mokesčių mokėtojams vidutines pajamas gaunančių žmonių sąskaita. Už įstatymo projektą balsavo 51 Senato narys, prieš - 49.

Senatorius Bobas Corkeris buvo vienintelis respublikonas, balsavęs prieš reformą.

D. Trumpas ragino Senatą, kur jo Respublikonų partija turi nedidelę daugumą, priimti 1,5 trilijono JAV dolerių vertą įstatymą. O pastarasis sprendimas yra žingsnis ta linkme.

Tai didžiausias mokesčių reformos projektas JAV per pastaruosius trisdešimt metų. Bendrovių pelno mokestis būtų sumažintas nuo 35 iki 20 procentų, o D. Trumpas ir didelė dalis respublikonų teigia, kad tai leistų JAV įmonėms kurti darbo vietas ir investuoti Jungtinėse Valstijose.

Dabar įstatymo projektas turi būti suderintas su Atstovų rūmuose priimta jo versija. Po to įstatymą vėl turės priimti aukštieji ir žemieji Kongreso rūmai, o tada jį pasirašys JAV prezidentas. Taip D. Trumpas įvykdytų vieną iš savo rinkimų pažadų, ir tai būtų jo pirmoji didelė pergalė teisėkūros procese.