Naujienų srautas

Verslas2017.12.01 19:50

ES atidėjo 600 mln. eurų paramos Ukrainai perdavimą

ELTA 2017.12.01 19:50

Europos Sąjunga (ES) penktadienį teigė atidedanti 600 mln. eurų finansinės pagalbos perdavimą Ukrainai, nes šalies progresas reformų klausimu yra per lėtas.

Po Krymo aneksijos ir karo rytų Ukrainoje pradžios, ES į krizę patekusiai šaliai suteikė 1,2 mlrd. eurų paskolų žemomis palūkanomis.

Tačiau ES parama Ukrainai yra sąlyginė – Europa, mainais už pinigus, nori, kad Kijevas imtųsi reformų, skirtų kovai su korupcija, ekonomikos modernizavimui bei demokratinių struktūrų stiprinimui.

Europos Komisija (EK) teigia, kad nors Kijevas ir įvykdė „nemažą dalį reformų įsipareigojimų ES“, jie kol kas nepadarė pakankamai, kad gautų trečią ir paskutinę 600 mln. eurų paramos dalį.

Dabartinė finansinės pagalbos schema Ukrainai baigiasi sausį. Šalies prezidentas Petro Porošenka praėjusią savaitę ragino EK prezidentą Jeanas-Claude`as Junckeris suteikti paskutinę numatytą paskolos dalį.

Pats P. Porošenka praėjusį mėnesį žadėjo Ukrainoje įkurti antikorupcinį teismą - tai yra vienas iš pagrindinių Tarptautinio valiutos fondo (TVF) reikalavimų, prieš suteikiant papildomas paskolas. Iki šiol TVF Ukrainai sumokėjo vos 1 mlrd. dolerių, nors šalis iki šių metų pabaigos tikėjosi iš fondo gauti 4,5 mlrd. dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi