Naujienų srautas

Verslas2017.12.01 12:17

Nobelio premijos laureatas: derybos dėl prekybos sutarties su D. Trumpu – laiko švaistymas

ELTA 2017.12.01 12:17

Jungtinės Karalystės derybos dėl prekybos su Jungtinėmis Valstijomis būtų „laiko švaistymas“, BBC naujienų tarnybai sakė Nobelio premijos laureatas (2001 m.) JAV ekonomistas, Kolumbijos universiteto profesorius Josephas Eugene Stiglitzas.

Anot J. E. Stiglitzo, Jungtinė Karalystė neturėtų naudoti savo „ribotų išteklių“, siekdama žūtbūt sudaryti sutartį po pasitraukimo iš ES.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau yra minėjęs, kad ruošia „svarbią prekybinę sutartį“ su Jungtine Karalyste. Bet J. E. Stiglitzas pareiškė, kad Jungtinė Karalystė neturėtų pasitikėti JAV prezidentu dėl prekybos derybų.

Kalbėdamas „Today“ laidoje, J. E. Stiglitzas, taip pat ėjęs anksčiau Pasaulio banko vyriausiojo ekonomisto pareigas, sakė, kad D. Trumpas greičiausiai „kalbės apie sutarties sudarymą“, tačiau ekonomistas suabejojo, ar D. Trumpo suderėti susitarimai „sulauks palaikymo Kongrese“.

Liepą tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas vyko į Vašingtoną aptarti projektų. Jis siekė susitarimo, kuriuo būtų palaikoma prekyba tarp JK ir JAV ir kuri įsigaliotų, kai Jungtinė Karalystė pasitrauktų iš Europos Sąjungos.

Paklaustas „Today“ laidoje, ar JK turėtų patikėti prezidentu D. Trumpu, kalbant apie derybas dėl prekybos sutarties, J. E. Stiglitzas pareiškė: „Ne, pradėti derybas su juo, mano manymu, būtų laiko švaistymas. Panagrinėkite jo poziciją NAFTA sutarties derybų klausimu, ir suprasite, koks būtų laiko švaistymas. Jo pasiūlymu, NAFTA sutartis galiotų penkerius metus. Bendrovės negali su deramu pasitikėjimu žengti į priekį, žinodamos, kad po penkerių metų bus kita sutartis. Tai absurdiška, nors verslo bendruomenė, kuri jį aktyviai palaikė, ir pareiškė, kad tokia idėja pasmerkta žlugti“.

„Atsižvelgus į kliūtis, su kuriomis susiduria Jungtinė Karalystė derybose su Europos Sąjunga..., aš manau, kad jums būtų laiko švaistymas naudoti savo ribotus išteklius mėginant pasiekti prekybinį susitarimą su Jungtinėmis Valstijomis“, – pridūrė J. E. Stiglitzas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi