Naujienų srautas

Verslas2017.12.01 08:44

Senatas penktadienį gali patvirtinti svarbų JAV mokesčių reformos įstatymą

Jungtinių Valstijų Senatas penktadienį gali patvirtinti mokesčių reformos įstatymą ir taip atnešti Donaldui Trumpui pirmą didžiąją įstatyminę pergalę. Tai būtų didžiausia Amerikos mokesčių reforma per tris dešimtmečius, vertinama beveik 1,5 trilijono dolerių.

Sumažinti mokesčius verslui, kad būtų kuriama daugiau darbo vietų, įsivesti paprastesnį gyventojų apmokestinimą buvo vienas pagrindinių D. Trumpo pažadų. Nors jo partija kontroliuoja abejus parlamento rūmus, per beveik metus poste D. Trumpas nesugebėjo priimti jokio didelio žadėto įstatymo.

Respublikonai siekia priimti mokesčių planą, kad turėtų kuo pasigirti artėjant kitų metų rinkimams. Žemieji – Atstovų – Rūmai reformą priėmė prieš dvi savaites, bet Senate respublikonai turi vos dviejų parlamentarų daugumą, ir iki paskutinės minutės partijos vadovybė įtikinėjo kelis kritiškai nusiteikusius senatorius, kad balsavimas nesibaigtų pralaimėjimu.

Kritikai sako, kad reforma per dešimtmetį biudžeto deficitą padidins trilijonu dolerių. Dauguma rinkėjų, sprendžiant iš apklausų, netiki, kad mokesčių mažinimas padidins jų pajamas.

Po šio balsavimo dar teks suderinti abejų rūmų patvirtintas versijas, bet respublikonai tikisi tai baigti iki Kalėdų atostogų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi