Verslas

2017.11.30 15:46

Vyriausybė daugiau nei 50 mln. eurų didina biudžeto projektą

ELTA2017.11.30 15:46

Išnagrinėjusi Seimo komitetų ir atskirų Seimo narių, valstybės institucijų ir įstaigų siūlymus bei įvertinusi valstybės finansines galimybes, vyriausybė pritarė ir Seimui teikia patobulintą 2018 metų biudžeto projektą. Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad iš valstybės įmonių pelno mokesčių papildomai numatyta daugiau nei 50 mln. eurų.

„Ir pirminiame biudžeto projekte, ir patobulintame esminiai tikslai – gausinti mažiausiai uždirbančiųjų, šeimų, auginančių vaikus, bei pensinio amžiaus gyventojų pajamas, auginti investicijas šalyje ir didinti Lietuvos saugumą – lieka nepakitę. Tam skiriamas pagrindinis dėmesys ir papildomas finansavimas“, – teigia premjeras.

„Iš Seimo sulaukėme siūlymų didinti išlaidas vienai ar kitai sričiai daugiau nei už 640 mln. eurų. Tačiau jį koregavome atsižvelgdami į ateinančių metų prioritetus ir fiskalinę drausmę, kas leis kaupti ateities rezervą ir išvengti ekonomikos perkaitimo“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

S. Skvernelio teigimu, didelių naujovių biudžete nėra, išliko tie patys prioritetai. Vis dėlto Premjeras pažymėjo, kad biudžetas truputį paaugo. Anot S. Skvernelio, biudžetas padidintas šiek tiek daugiau nei 50 mln. eurų. Į šią sumą, detalizavo vyriausybės vadovas, įeina medikų, mokslininkų atlyginimų didinimo kaštai ir valstybių tarnautojų atlyginimų bazinio dydžio pakėlimas. Taip pat asignavimai, skirti kalėjimams, kultūrai, melioracijai, Kauno stadionui ir t. t.

Premjeras teigė, kad papildomos lėšos bus paimtos iš valstybės valdomų įmonių pelno mokesčių. Koks yra bendras siūlomo biudžeto vertinimas, S. Skvernelis ragino palaukti artėjančių biudžeto projekto svarstymų Seime. 

Po vyriausybės posėdžio S. Skvernelis žurnalistams užsiminė, kad vyriausybė neatsisako ateityje mažinti darbo apmokestinimą. Svarbiausias dalykas, kalbant apie darbo apmokestinimo mažinimą, anot Premjero, yra surasti balansą, kuris tiesiogiai paveiktų dirbančius asmenis. Vienu iš jau įgyvendintų vyriausybės žingsnių šiuo klausimu S. Skvernelis įvardijo neapmokestinamojo pajamų dydžio pakėlimą iki 380 eurų. 

Papildomų asignavimų patobulintame biudžeto projekte siūloma skirti gydytojų ir rezidentų atlyginimų didinimui (daugiau nei 11 mln. eurų), taip pat savivaldybių ugniagesių darbo užmokesčiui didinti (1 mln. eurų). Be to, įgyvendinant tarnybos Kalėjimų departamente statuto pakeitimus, 3 mln. eurų bus skiriama ir šių darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Kartu vyriausybė siūlo papildomai numatyti 1,6 mln. eurų įsisenėjusiai teismų darbuotojų atlyginimų vėlavimo metų pabaigoje problemai spręsti. Taip pat daugiau nei 10 mln. eurų numatyta valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos dydžio didinimui nuo dabar esančių 130,5 iki 132,5 euro.

Patobulinate biudžete dar 5 mln. eurų numatyta kritinių žemės ūkio melioracijos įrenginių priežiūrai ir rekonstravimui, 1 mln. eurų – laisvųjų ekonominių zonų infrastruktūros (prisijungimui prie inžinerinių tinklų) plėtrai. 

Praėjusią savaitę Seime vyko pirmasis 2018 metų valstybės biudžeto projekto svarstymas, kurio metu buvo išklausytas Biudžeto ir finansų komiteto pranešimas, kitų komitetų išvados, frakcijų ir Seimo narių nuomonės bei pastabos.

Vyriausybei apsvarsčius patobulinus įstatymo projektą, planuojama gruodžio 7 d. rengti antrąjį valstybės biudžeto svarstymą Seime. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt