Verslas

2017.11.28 12:42

Finansų ministerija atleidimo lapelius išdalino 40 proc. darbuotojų

Liepa Želnienė, 15min.lt 2017.11.28 12:42

Finansų ministerija spalio pabaigoje atleidimo lapelius išdalijo 173 iš 429 darbuotojų – tai yra net 40 proc. visų darbuotojų, 15min patvirtino finansų ministro patarėja Rita Rekašiūtė-Balsienė. Tačiau ji tikina, kad realiai darbo neteks labai maža dalis atleidimo lapelius gavusių darbuotojų.

Anot jos, tai susiję su ministerijoje vykdoma pertvarka. Per ją bus atsisakyta besidubliuojančių, nebeaktualių pareigybių, o vietoj jų sukurtos naujos.

„Pranešimai apie pareigybės panaikinimą ministerijos valstybės tarnautojams įteikti 2017 m. spalio 25 d. – spalio 31 dienomis. Iš viso įteikti 173 pranešimai“, – 15min nurodė Rita Rekašiūtė-Balsienė.

Tiesa, pažymima, kad atleisti žmonės visai be darbo neliks.

Pagal įstatymus, valstybės tarnautojas, kurio pareigybė naikinama, paskiriamas į kitas to paties lygio ir kategorijos valstybės tarnautojo pareigas, o jei tokių pareigų nėra ir valstybės tarnautojas sutinka – į žemesnės kategorijos pareigas. Jei iki pareigybės panaikinimo valstybės tarnautojas į kitas pareigas nepaskiriamas, jis iš pareigų atleidžiamas.

Patarėjos teigimu, pertvarkos planas sukurtas dar šių metų pradžioje.

„Šių metų pradžioje kartu su Finansų ministerijos departamentų bei skyrių vadovais turėjome strateginio planavimo sesiją, kurios metu kaip vieną svarbiausių ministerijos strateginių tikslų išsikėlėme organizacijos veiklos efektyvumo didinimą ir darbuotojų įtraukimą. Tuo tikslu nuosekliai peržiūrėjome visas ministerijos veiklas ir funkcijas, vidinius procesus ir sudarėme veiksmų planą, kaip galime šių tikslų pasiekti.

Kartu su departamentų ir skyrių vadovais peržiūrėjome, kurios veiklos funkcijos dubliuojasi, kurios jau perkeltos į elektroninę erdvę, kokių reikia naujų. Taigi patobulinome ministerijos struktūrą, atsisakėme neefektyvių sprendimų bei sugalvojome naujų būdų, kaip efektyvinti veiklą ir labiau įtraukti darbuotojus“, – atsakyme 15min teigė R. Rekašiūtė-Balsienė.

Anot jos, pertvarka vyksta nuo rudens vidurio, ją baigti numatyta iki 2018 m. kovo.

Panaši reforma vykdoma Kultūros ministerijoje. Tačiau joje atleidimo lapelius gavo visi be išimties darbuotojai. Tiesa, tiems, kuriems darbo ministerijoje bus ir po reformos, buvo žadama apie tai pranešti iki lapkričio vidurio. Dabar šis terminas atidėtas iki gruodžio pabaigos, o ministerijos darbuotojų profsąjunga jau fiksuoja įstatymų pažeidimus.

Reforma šiemet vykdyta ir vyriausybės kanceliarijoje. Iš jos buvo atleisti 36 darbuotojai, du iš jų savo teises nutarė ginti teisme.