Verslas

2017.11.24 23:20

„Juodąjį penktadienį“ žaliųjų organizacijos skelbė „Nepirkimo dieną“

Didžiuosiuose prekybos centruose „Juodasis penktadienis“ paskelbė kalėdinio apsipirkimo pradžią. Kai kurie prekybos centrai nusprendė šiemet daugeliui prekių nuolaidas taikyti net dvi dienas. Tausoti gamtą skatinančios visuomeninės organizacijos, priešingai, šią dieną skelbia „Nepirkimo diena“ ir ragina nieko nepirkti.

Kaip ir „juodieji penktadieniai“, taip ir „Nepirkimo diena“ į Lietuvą atėjo iš Vakarų. Jungtinėse Valstijose parduotuvės nuolaidas ėmė taikyti dar ketvirtadienio vakare, o prie tų, kurios tai daro tik penktadienį, iš anksto nusidriekė eilės.

Prekybininkai žino, kad pasiūlę nuolaidų šventinio apsipirkimo sezono pradžioje savo nuostolingas raudonas apskaitos eilutes pavers į įprastas juodas. Todėl penktadienis po Padėkos dienos taip ir vadinamas – „Juoduoju penktadieniu“. To paties tikisi ir Lietuvos prekybininkai. „Akropoliuose“ šiemet pirmąkart daugeliui prekių nuolaidos bus taikomos dvi dienas.   

Vis dažniau į mūsų šalį atvažiuojantys pirkėjai iš Baltarusijos sako parduotuvių tinklalapiuose sekantys nuolaidų dienas.

Kai kurie pirkėjai sako, kad ir „Juodasis penktadienis“ – tik pirkėjams vilioti. Sutaupyti nepavyko. Prekybininkai tikina, kad pirkėjų neapgaudinėja, kainų nuolaidos tikros. 

Žaliųjų ir gamtą tausojančios visuomeninės organizacijos „Juodąjį penktadienį“ ragina nepirkti bei taip paminėti „Nepirkimo dieną“ ir šiandien rengė daiktų keitimosi mugę.

Kai kurie prekybos tinklai pirkėjus ateiti nuolaidomis vilioja sekmadienį, kai kitur pigesnių prekių šventė jau bus pasibaigusi.

Plačiau apie tai – Algirdo Igoriaus reportaže.