Verslas

2015.09.08 13:45

Vyriausybė pritaria akcizų didinimui ir žada daugiau pinigų mažai uždirbantiems

Ugnė Karaliūnaitė, DELFI.lt2015.09.08 13:45

 Pirmadienį Vyriausybės pasitarime nutarta pritarti mokesčių pakeitimams. Kaip po susitikimo kalbėjo premjeras Algirdas Butkevičius, pertvarka siūloma mažinti mokestinę naštą darbo užmokesčio pajamoms.  

 Pirmadienį Vyriausybės pasitarime nutarta pritarti mokesčių pakeitimams. Kaip po susitikimo kalbėjo premjeras Algirdas Butkevičius, pertvarka siūloma mažinti mokestinę naštą darbo užmokesčio pajamoms.

Nuo kitų metų žadama gyventojams, uždirbantiems iki 3150 Lt, didinti neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) iki 570 Lt (šiuo metu – 470 Lt), o nuo 2015 m. – 700 Lt.

„Iki 3,5 tūkst. Lt uždirbančių Lietuvoje dirbančiųjų sudaro jau per 90 proc.“, – po pasitarimo komentavo socialdemokratas. Pasak jo, didinant NPD pavyks sumažinti mokestinę naštą nedideles pajamas gaunantiems asmenims.

Atsakydamas į koalicijos partnerių išsakytus norus dėl didesnio NPD pakėlimo, A. Butkevičius teigė: „Aš irgi norėčiau, kad būtų galima įgyvendinti progresinių mokesčių sistemą Lietuvoje, bet esant dirbančiųjų skaičiui 1,255 mln. ir žinant, kad atlyginimas yra iki 3,5 tūkst. Lt mokamas 1,12 mln. žmonių, tai pagal jokią matematinę logiką šiandien negalima pritaikyti sistemos“. Pasak premjero, didesnio progresyvumo mokesčių sistemoje bus galima siekti tik sulaukus spartesnio ekonomikos augimo ir gyventojams gaunant didesnes pajamas.

Taip pat ministras pirmininkas teigė, kad mokesčių pakeitimais bus bandoma „panaikinti įstatymų spragas“ – apmokestinant pajamas iš kapitalo.

„Čia reikia pripažinti tikrai buvo paliktos didelės spragos, kai buvo dalis pinigų tiek juridinių, tiek fizinių asmenų skolinami vieni kitiems“, – sakė premjeras.

Kartu planuojama apmokestinti ir pajamas iš indėlių (palūkanas), jei jos viršija daugiau nei 10 tūkst. Lt per metus.

Pakeitimuose taip pat numatyti pelno mokesčio lengvata penkeriems metams investicijoms į naujas technologijas ir inovacijas.

Kartu numatyta didinti akcizo tarifą alui, spirituotam vynui ir kitiems produktams.

Dėl pakeitimų pirmadienio popietę dar bus tariamasi tarp koalicijos partnerių. Jiems suradus bendrą sutarimą, mokesčių pertvarka turėtų būti galutinai patvirtinta Vyriausybės posėdyje šį trečiadienį.

DELFI primena, kad premjero A. Butkevičiaus sudaryta mokesčių darbo grupė, kuri pateikė pasiūlymus dėl mokesčių pakeitimų, savo veiklą pristabdė po pirmojo etapo gegužės mėnesį, kai jų pasiūlymai sulaukė griežtos kai kurių koalicijos partnerių kritikos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt