Verslas

2017.11.24 12:13

G. Landsbergis dėl biudžeto: laukiame reikšmingų pakeitimų

ELTA 2017.11.24 12:13

Konservatorius Gabrielius Landsbergis sako, kad konservatoriai dar nėra iki galo apsisprendę, kaip balsuos dėl biudžeto. „Pirmosios diskusijos, kurios kilo frakcijoje, parodo, jog turbūt nebalsuosime už“, – teigė G. Landsbergis, pabrėždamas, kad dar yra šiek tiek laiko padaryti reikšmingus pakeitimus priimamame biudžete.

Vienintelis dalykas, kurį teigiamai vertina šiame teikiamame biudžete konservatorių lyderis, yra požiūris gynybą. „2 procentai gynybos biudžetui yra teisingas žingsnis. Tai, kad tai padaro „valstiečiai“, kuriais mes mažiausiai pasitikėjome gynybos srityje, parodo teigiamą žingsnį,“ – „Žinių radijui“ kalbėjo politikas.

Biudžetą G. Landsbergis pavadino „neišpildytų lūkesčių“ biudžetu. Anot jo, nepasitenkinimas, kuris kyla iš medikų ir mokslininkų, yra susijęs būtent su labai stipriai užkeltais lūkesčiais.

Konservatorius teigė, kad reikia kryptingai ir taikliai nukreipti valstybės lėšas į tas sritis, kurios realiai spręstų egzistuojančias problemas. Pirmiausia tai yra mokesčiai ir nuosekli mokestinės sistemos pertvarka. Anot G. Landsbergio, sisteminio matymo dabar nėra, todėl, tikėtina, kad po metų priimdami kitą biudžetą sėdėsime toje pačioje vietoje.

G. Landsbergis priminė ketvirtadienį kito konservatoriaus Jurgio Razmos Seime išsakytus teiginius, kad konservatoriai žadėjo paramą „valstiečiams“, jei šie imtųsi struktūrinės mokesčių pertvarkos.

Vyriausybei apsvarsčius pasiūlymus ir patobulinus įstatymo projektą, Seimo posėdyje gruodžio 7 d. numatoma rengti antrąjį valstybės biudžeto svarstymą.

Kitų metų valstybės biudžete pagrindinis dėmesys skiriamas skurdo mažinimui, šalies saugumo užtikrinimui, verslumo ir produktyvių investicijų skatinimui bei savivaldybių biudžetų ir finansinio savarankiškumo augimui. Prognozuojama, kad valdžios sektoriaus pajamos sieks beveik 16,082 mlrd. eurų, išlaidos – beveik 15,839 mlrd. eurų.