Naujienų srautas

Verslas2017.11.23 21:54

ESO atsitraukia: atnaujins kitų metų elektros kainų pasiūlymą

LRT.lt 2017.11.23 21:54

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) artimiausiu metu Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK)  pateiks naują siūlymą dėl kitų metų elektros kainų, teigiama ESO pranešime žiniasklaidai. 

„Suprantame, kad pateiktas pasiūlymas dėl pastoviosios dalies įvedimo „Standartiniame“ mokėjimo plane nepakankamai išdiskutuotas, todėl toliau dirbsime derindami visų šalių nuomones ir argumentus. Pokyčiui įgyvendinti reikia daugiau diskusijų, todėl savo siūlymą atidedame. Dabar visą dėmesį skirsime išsamiam šio klausimo aptarimui su visomis suinteresuotomis pusėmis ir bendravimui su visuomene“, – sako ESO valdybos pirmininkė ir generalinė direktorė Dalia Andrulionienė.

ESO artimiausiu metu pateiks VKEKK perskaičiuotas elektros kainas be pastoviosios dalies „Standartiniame“ tarifų plane. ESO nuomone, pastoviosios dalies atsiradimas kainodarą padarytų ekonomiškai teisingesnę visiems – tiek atokių vasarnamių gyventojams, tiek daug energijos naudojantiems klientams didžiuosiuose miestuose. Tokie kainodaros pokyčiai niekaip nedarytų įtakos bendroms įmonėms pajamoms, nes atsiradus pastoviajai kainos daliai, sumažėtų kintamoji.

ESO elektros tinklo priežiūros sąnaudos yra pastovios. Tinklas nesidėvi nuo suvartotos elektros – jam reikalinga nuolatinė priežiūra, nepriklausomai nuo paskirstomo elektros kiekio. Užsienio šalių pavyzdžiai rodo, kad pastoviosios dalies įvedimas leidžia optimizuoti tinklo veiklą, o mažėjančios sąnaudos teigiamai veikia elektros kainą.

Minėtas atsiskaitymo modelis taikomas kitų komunalinių paslaugų teikėjų Lietuvoje ir užsienyje, išskyrus Bulgariją ir Rumuniją. Dalis ESO klientų jau nuo 2011 m. naudojasi mokėjimo planais „Namai“ ir „Namai plius“, kurie turi pastoviąją dedamąją. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi