Verslas

2017.11.23 10:03

Sostinės kiemsargiai tvirtina jau pasiruošę sutikti žiemą

LRT.lt2017.11.23 10:03

Teritorijų tvarkymo įmonė „Mano aplinka“, prižiūrinti didžiąją dalį sostinės, jau išrikiavo žieminę artileriją, per 100 motorizuotų priemonių ir daugiau nei 500 kastuvų, kuriais pasiruošę darbuotis toks pat skaičius kiemsargių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

 „Praėjusi žiema parodė, kad stichija gali būti tokia stipri, jog negelbės nei technika, nei smėlis su druska. Situaciją valdė oro temperatūra – nuolat lyjant ir šąlant kovojome su plikledžiu. Dėl to ir šiemet esame pasiruošę dirbti neskaičiuojant valandų. Esant plikledžio tikimybei, dirbsime visą parą, kad užbėgtume nelaimėms už akių“, – tvirtina įmonės Teritorijų tvarkymo grupės vadovė Diana Lubė.

Praėjęs sezonas, kaip teigiama pranešime, buvo toks įtemptas, kad šiemet nepaisoma sinoptikų kalbų, esą žiemos nebus. Orų prognozes įmonės specialistai jau nuo spalio pabaigos stebi per tris interneto programas. Anot D. Lubės, taip galima garantuotai įsitikinti, koks darbo krūvis laukia. Jei prognozės skelbia sniegą, stambiosios technikos vairuotojai budi ir esant reikalui bus iškviečiami į darbą bet kuriuo paros metu.

Įmonės teigimu, žiemos sezono metu sostinėje šaligatvius ir kitus praėjimo takus valys 14 raiderių, 60 motošluotų ir stambioji technika, kurios priskaičiuojama per 30. Smėlio-druskos mišinio tiekimu rūpinsis net 6 pagalbinės priekabos. Dalį šios įrangos įmonė šiemet nuomojasi arba yra specialiai atnaujinusi.

Pagal savivaldybės nurodymus, įmonė „Mano aplinka“ yra įsipareigojusi sostinės šaligatvius prie gatvių valyti 11 kartų per mėnesį, o daugiabučių kiemus žiemos sezono metu – 9 kartus per mėnesį. Važiuojamoji dalis kiemuose turi būti valoma 4 kartus.

Taip pat numatyta, kad valymo darbai turi būti pradėti nuo visuomeninio transporto stotelių, priėjimų prie pėsčiųjų perėjų, laiptų, magistralinių gatvių šaligatvių. Tik po to einama valyti kiemų šaligatvių, kiemų važiuojamųjų dalių ir automobilių stovėjimo aikštelių.

Įmonė visus metus valo teritorijas 12 sostinės mikrorajonų – bemaž 70 proc. Vilniaus šaligatvių, aikščių, gyvenamųjų namų kiemų ir kitų viešųjų erdvių.

Populiariausi