Verslas

2017.11.23 12:17

Seimas priėmė Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.23 12:17

Seimas sutarė atšaukti prieš kelerius metus įtvirtintus kvalifikacinius reikalavimus dirbamos žemės pirkėjams, dėl kurių Lietuva yra sulaukusi tarptautinių organizacijų kritikos.

62 parlamentarai balsavo už, 12 – prieš ir 33 susilaikė, rašoma Seimo pranešime spaudai.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko Andriejaus Stanciko teigimu, priimtomis pataisomis patikslinta pirmumo teisė įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę: „Šiandien pirmumo teisę įsigyti parduodamą žemę turi žemės ūkio veikla užsiimantys subjektai – tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, kurių pajamos yra daugiau negu 50 proc. iš žemės ūkio veiklos. Pirma kategorija – bendrasavininkai, antra kategorija – besinuomojantys ir dirbantys tą žemę, trečia kategorija – subjektai, kurie ribojasi su parduodama žeme, paprasčiau sakant – kaimynai ir ketvirta grupė, kurios anksčiau nebuvo.“

Vadinamojo saugiklių įstatymo pakeitimų priimti parlamentarai antradienį nesuspėjo dėl prasidėjusių diskusijų, ar įteisinti žemės pardavimo kainos „lubas“, tačiau Seimas joms nepritarė.

Iki pertraukos paskelbimo, balsuodami už atskirus straipsnius, parlamentarai spėjo uždrausti už įsigytą dirbamą žemę mokėti grynaisiais – pardavimo sandoriai ateityje turėtų būti vykdomi tik bankinių atsiskaitymų būdu. Taip pat Seimas jau apsisprendė dėl pirmumo teisės, kam leisti įsigyti parduodamą žemę.

Žemę leista ir dovanoti artimiausiems giminaičiams – dabar to negalima padaryti, ją galima tik paveldėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt