Verslas

2017.11.22 14:21

Siūlo branginti elektrą 1,5 mln. vartotojų Lietuvoje

Trečiadienį bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pranešė, kokius naujus tarifus taikys gyventojams ir juridiniams asmenims.

Antradienį kainas patvirtino bendrovės valdyba. Trečiadienį jos bus teikiamos tvirtinti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEK). ESO Visuomeninio tiekėjo departamento direktorius Ramūnas Kiaulėnas teigė, kad elektros kainos turėtų mažėti, bet veikiausiai didės, nes standartinį planą pasirinkusiems vartotojams (jų yra apie 90 proc. arba 1,5 mln.) nustatomas 1 Eur per mėnesį abonentinis mokestis (pastovi dedamoji).

„Siekiame, kad visi klientai tolygiau arba teisingiau prisidėtų prie elektros tinklų darbo ir eksploatacijos palaikymo. Visai nesvarbu, ar namų ūkis per mėnesį sunaudojo 10 ar 100 kilovatvalandžių – tinklą naudojame tą patį, o jo eksploatacija irgi kainuoja tiek pat“, – naujoves paaiškino R. Kiaulėnas, raminęs, kad Lietuvoje pastoviosios dedamosios pajamos bus daug mažesnės nei kaimyninėse šalyse.

2018 m. bendrovės siūlomos kainos, neskaičiuojant naujo abonentinio mokesčio, bus apie 3,5 proc. mažesnės nei taikomos šiais metais. Tiesa, tai dar nėra galutinė kaina, kadangi vyriausybė turi patvirtinti teisės aktus, nuo kurių priklausys, kokio dydžio vieną dedamąją – VIAP (t. y. viešuosius interesus atitinkančios paslaugų dalį) patvirtins VKEK.

R. Kiaulėnas skaičiavo, kad vidutiniškai 147 kWh per mėnesį energijos suvartojantys namų ūkiai per visus kitus metus už elektrą turėtų sutaupyti apie 7 Eur. Šiuo metu naudojantis standartiniu tarifu, už elektrą gyventojams tenka mokėti po 0,114 Eur/kWh. Pasirinkus dviejų laiko zonų mokėjimą, dieninė energijos kaina yra 0,124 Eur/kWh, o naktinė ir savaitgalio – 0,91 Eur/kWh. Akcinė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) veiklą pradėjo 2016 m. pradžioje, sujungus „Lesto“ ir „Lietuvos dujas“. ESO priklauso valstybės valdomai įmonių grupei „Lietuvos energija“.