Verslas

2017.11.17 10:00

Neringos meras: po neteisėtų statinių griovimų savivaldybė gali tapti nemoki

BNS 2017.11.17 10:00

Vyriausybei šią savaitę apsisprendus nutraukti Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano korekcijų derinimą ir griauti čia esančius devynis neteisėtus statinius, už galvos griebiasi ir Neringos merija, ir nekilnojamojo turto savininkai, rašo „Lietuvos žinios“.

Neringos savivaldybė ir valstybė turės padengti patirtą žalą, sumokėti milijonines kompensacijas nekilnojamojo turto savininkams, kurie jo neteks.

„Jei išsipildys blogiausias scenarijus, mūsų savivaldybė gali tapti nemoki – užgriuvus ieškiniams dėl žalos kompensavimo Neringa patirtų milžinišką finansinį smūgį – pinigai būtų nurašomi iš savivaldybės sąskaitos. Nežinau, iš kur reikėtų gauti pinigų. Galbūt parduoti oro uostą, krantines ar kitą nekilnojamąjį turtą“, – dienraščiui sakė Neringos meras Darius Jasaitis ir stebėjosi, kad atpirkimo ožiais tampa legaliai nekilnojamąjį turtą įsigiję žmonės, o ne jį pastatę verslininkai, kurie galbūt jau seniai bankrutavo.

Tarp griauti pasmerktų pastatų nurodomi Juodkrantėje esantis druskų sandėlis, kotedžas, du gyvenamieji namai (juose – ir šeimos su mažamečiais vaikais), trys gyvenamieji namai Preiloje, du namai, kuriuose įsikūręs restoranas „Nidos seklyčia“.