Verslas

2017.11.16 15:22

L. Linkevičiaus susitikimuose Singapūre – dėmesys ekonominių ryšių plėtrai

LRT.lt2017.11.16 15:22

Tęsdamas vizitą Singapūre lapkričio 16 dieną ministras Linas Linkevičius su Singapūro užsienio reikalų ministru Vivianu Balakrishnanu ir vyresniuoju valstybės ministru gynybai ir užsienio reikalams Osmanu Maliki aptarė regioninės ir globalios politinės darbotvarkės aktualijas bei bendradarbiavimą daugiašaliuose formatuose, teigiama URM pranešime žiniasklaidai.

Ministras pažymėjo, kad svarbu plėsti politinį dialogą, aktyvinti ryšius mokslo ir inovacijų srityse bei pakvietė ministrą V. Balakrishnaną apsilankyti Lietuvoje. Ministras taip pat paragino paskirti Singapūro garbės konsulą Lietuvoje.

Susitikimo su Singapūro prekybos ir pramonės ministru Lim Hng Kiangu metu buvo pažymėta, kad abiejų šalių ekonominė perspektyva yra glaudžiai susijusi su pasiekimais inovatyvių technologijų srityje. Finansinės technologijos, lazeriai ir gyvybės mokslai buvo išskirtos kaip daugiausia potencialo dvišaliam ekonominiam bendradarbiavimui turinčios kryptys.

„Vystant dvišalį bendradarbiavimą finansinių technologijų srityje itin svarbus glaudus ryšys tarp abiejų valstybių finansų priežiūrą užtikrinančių institucijų“, – pažymėjo L. Linkevičius.

Ministrai taip pat aptarė tarptautinės prekybos darbotvarkės aktualijas ir pabrėžė ES bei Singapūro laisvosios prekybos sutarties sudarymo svarbą ir kuo greitesnį sutarties įsigaliojimą. Susitikime su Singapūro uosto direkcijos viceprezidentu Chrisu Chanu buvo kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes su Klaipėdos jūrų uostu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.