Naujienų srautas

Verslas2017.11.15 19:03

ECB sukritikavo bankų pasiruošimą „Brexit“

ELTA 2017.11.15 19:03

Europos centrinis bankas (ECB) pareikalavo pokyčių bankų „Brexit“ planuose bei pažymėjo, kad kai kurie bankai vis dar siekia euro zonoje įkurti vadinamąsias „pašto dėžutės“ įmones (letterbox company), kurios neturėtų jokios realios nepriklausomybės ir kurių tikslas būtų viso labo apeiti pasikeitusias taisykles. Apie tai rašo „Bloomberg“.

„Kai kurie Europos bankų planavimo aspektai pilnai neatitinka ECB lūkesčių ir reikalavimų euro zonoje veikiantiems bankams. Jiems neužtenka turėti vien stiprų kapitalą, pakankamą likvidumą ir finansavimą. Jie turi būti svarbūs ir toje vietoje, kurioje yra įsikūrę“, – teigia ECB.

ECB ilgą laiką nerimauja, kad Didžiąją Britaniją paliekantys bankai sukurs „pašto dėžutės“ įmones, kurių pagrindinė paskirtis bus paprasčiausiai perkelti juridinį adresą į euro zoną bei sumažinti „Brexit“ išlaidas, kaip įmanoma daugiau darbuotojų ir operacijų toliau paliekant Londone.

ECB bankų priežiūros vadovas Danielis Nouy teigia, kad licencijos prašymus dėl operacijų perkėlimo į euro zoną jau užpildė apie 20 bankų, o su dar 50 buvo aptarti bendri persikėlimo planai.

Kai kurie bankų pateikti planai balansuoja ties riba, kuri yra netoli to, kad naujieji juridiniai vienetai euro zonoje būtų traktuotini kaip „pašto dėžutės“ įmonės, per daug priklausančios nuo juridinių vienetų iš trečių šalių, pažymi ECB.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi