Naujienų srautas

Verslas2017.11.15 16:03

Škotija nustatys minimalią kainą alkoholiui

ELTA 2017.11.15 16:03

Škotija nustatys minimalią kainą alkoholiui. Vyriausybė Edinburge trečiadienį paskelbė, kad ši priemonė bus įgyvendinta kiek įmanoma greičiau, praneša agentūra APA.

Prieš tai teismas nusprendė, kad minimalios kainos alkoholiui nustatymas yra derama priemonė teisėtam tikslui pasiekti. Šiai priemonei kelerius metus teismo keliu priešinosi Viskio pramonės sąjunga. Škotijos vyriausybė teismo sprendimą pavadino svarbiu žingsniu žmonių sveikatai.

Minimalios kainos nustatymas yra geriausia galimybė suvaldyti „pigaus, stipraus alkoholio problemą“, sakė sveikatos ministrė Shona Robinson. Be to, esą yra aiškios sąsajos tarp alkoholio vartojimo ir ligų.

Škotijos vyriausybė argumentuoja, kad škotai turi daug didesnių problemų dėl alkoholio nei kiti Jungtinės Karalystės gyventojai. Pernai Škotijoje, pavyzdžiui, vienam suaugusiam asmeniui teko 17 proc. daugiau parduoto alkoholio nei Anglijoje ir Velse.

Nuo 2015 metų Škotijoje 10 proc. išaugo mirčių, susijusių su alkoholio vartojimu. Škotija taps vienu pirmųjų regionų visame pasaulyje, kuriuose nustatyta minimali kaina alkoholiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi