Verslas

2017.11.15 14:29

Vyriausybė: registruoti visų SIM kortelių nereikės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2017.11.15 14:29

Vyriausybė trečiadienį galutinai apsisprendė, kad kovojant su telefoniniais nusikaltėliais, mobiliojo ryšio operatoriams nereikės registruoti visų išankstinio apmokėjimo SIM kortelių.

Ministrų kabinetas pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtam Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimui.

„Įstatymo pakeitimo projektu siekiama sudaryti sąlygas institucijoms veiksmingiau tirti nusikalstamas veikas ir jas užkardyti. Vienas iš siūlymų buvo nustatyti prievolę mobiliojo ryšio operatoriams registruoti išankstinio apmokėjimo SIM korteles. Tačiau siūlome patikslinti nutarimo projektą, atsisakant SIM kortelių registracijos. Dabar siūloma, kad būtų sudaryta galimybė blokuoti telefono identifikacinį kodą IMEI“, – vyriausybės posėdyje kalbėjo vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Ministras E. Misiūnas spalį pranešė, kad kovoje su telefoniniais sukčiais nuspręsta pasitelkti specifinį telefono aparato kodą IMEI. Taip pat numatoma tvarkyti duomenis, reikalingus nustatyti geografinę įrenginio vietą.

Tiesa, ministerija ir mobiliojo ryšio operatoriai nesutaria dėl tokių duomenų saugojimo termino. 

Praėjusių metų pabaigoje vyriausybė jau buvo pateikusi Seimui pataisas dėl SIM kortelių registravimo, tačiau gegužę Seimo Ekonomikos komitetas padarė pertrauką ir paprašė papildomo vyriausybės pagrindimo. 

Šiuo metu operatoriai registruoja tik fiksuoto ar mobiliojo ryšio abonentų duomenis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt