Verslas

2017.11.13 12:19

TVF: Europa turi pasirengti ilgalaikėms rizikoms tvyrant netikrumui dėl „Brexit“

BNS 2017.11.13 12:19

Europos ekonomikos, kiek leidžia jų pajėgumai, turi pasirengti ilgalaikėms rizikoms, įskaitant galimas lėtas ir sudėtingas „Brexit“ derybas, pirmadienį perspėjo Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

TVF perspėjo, kad nemažai Europos šalių, atsigavusios po 2008 m. finansinės krizės, „juodai dienai“ nėra pakankamai pasiruošusios, našumo augimas yra silpnas, vis dar išlieka blogųjų paskolų“.

„Demografinis senėjimas, plintantis protekcionizmas, geopolitinė įtampa ir eksporto praradimai dėl nuosmukio Kinijoje, – visa tai formuoja rizikas, keliančias ilgalaikių rizikų augimui“ – teigia TVF.

TVF pridūrė, kad pažangesnės ekonomikos, kur valstybės skolos lygis aukštas – įskaitant tokia šalis kaip Jungtinė Karalystė, Belgija, Prancūzija, Italija, Portugalija ir Ispanija, – turėtų sumažinti savo skolas „nekeldamos pavojaus ekonominiam pagerėjimui“.

Vokietija, Nyderlandai ir Švedija, trys šalys, kurių biudžetuose „pakanka erdvės manevrams“, turėtų siekti paskatinti augimą pasitelkdamos didesnes valstybines investicijas į infrastruktūrą ir būsto rinką, taip pat migrantų integraciją, teigia TVF.

Pasak TVF, „Brexit“ sukėlė „užsitęsusio politinio bei ekonominio netikrumo rizikų daugeliui įvairių klausimų“ tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Europos Sąjungoje.

„Jeigu Jungtinė Karalystė paliktų Europos Sąjungą be susitarimo, pastebimai padaugėtų prekybos barjerų, taip pat galimai sutriktų paslaugos įvairiuose sektoriuose, susilpnėtų ekonominis aktyvumas“, – perspėjo TVF.