Verslas

2017.11.09 09:39

S. Skvernelis netoleruos gydytojų streikų: tai yra šantažas

ELTA 2017.11.09 09:39

Premjeras Saulius Skvernelis, kalbėdamas apie atlyginimų kėlimą sveikatos sistemoje dirbantiems žmonėms, teigė, kad gydytojų streikų vyriausybė netoleruos. 

Anot S. Skvernelio, yra numatyti mechanizmai, procesai, kaip tai turi būti daroma. „Jeigu kažkas bando grasinti įvairiais streikais – tai kelias neperspektyvus. (...). Tokia šantažo forma vyriausybės tikrai nepaspausi“, – „Žinių radijui“ kalbėjo Premjeras. 

S. Skvernelis, kalbėdamas apie sveikatos sistemos reformą, detalizavo, kad, projektuojant ateinančių metų biudžetą, buvo numatyta, jog bus keliami tiek gydytojų, tiek slaugytojų ir kito personalo atlyginimai. Yra pasirašyta kolektyvinė sutartis tarp Sveikatos ministerijos ir profesinių gydytojų sąjungų. Premjeras pabrėžė, kad yra numatyta tai, kaip turi būti sprendžiami ginčai. Jo nuomone, kuriamos organizacijos, kurios gydytojų telkiamos, siekiant didinti spaudimą vyriausybei, galės lygiaverčiai, kaip partneris, veikti tik tada, kada susitvarkys savo juridinę formą taip, kaip numato įstatymai. 

Apie sveikatos sistemos reformą kalbėdamas S. Skvernelis teigė, kad vyriausybėje yra žiūrima per dvigubą prizmę. „Pirmiausia, sveikatos sistemoje esančių problemų sprendimas ir tada atlyginimų kėlimas, pagal tai, kaip yra suplanuota ateinančių metų biudžete“, – sakė Premjeras. 

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad dabar reikia kalbėti apie ligoninių profilių išgryninimą, apie kokybės užtikrinimą ligoninėse, kuriose katastrofiškai sumažėjo pacientų, jų profilių pakeitimą, taip pat apie įvairios medicininės įrangos, kuri neefektyviai naudojama, įsigijimą. Anot S. Skvernelio, visa tai yra susiję su galimybėmis didinti finansavimą ir kelti darbo užmokestį sveikatos sistemoje dirbantiems žmonėms. 

Praėjusį penktadienį Vilniuje sukurta Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) iniciatyvinė grupė steigia medikų judėjimą, kuris rūpinsis medicinos darbuotojų ir pacientų interesais. Sąjūdį kuriantys medikai yra įsitikinę, kad be ženkliai didesnių asignavimų sistemai, pokyčių nebus.

Iš valdžios reikalaujama per artimiausius metus medikų atlyginimus padidinti 50 procentų ir iš esmės reformuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) formavimo principus, atitinkamai didinant visų sveikatos priežiūros paslaugų įkainius.