Verslas

2017.11.06 15:41

A. Guoga apie „Paradise Papers“: kartais perku, kartais parduodu, kaip ir Anglijos karalienė

15min.lt2017.11.06 15:41

Vienas turtingiausių Lietuvos politikų Antanas Guoga su ironija reaguoja į 15min paskelbtus tarptautinio „Paradise Papers“ tyrimo duomenis. Žinią apie jo septynerius metus slėptą milijoninį sandorį politikas interpretuoja savaip.

Primename, jog „Paradise Papers“ duomenys atskleidė, jog A. Guoga savo pokerio naujienų verslą – bendrovę „iBus Media“ – slapta pardavė pokerio rinkos milžinei „PokerStars“. Vykstant sandoriui, ši kompanija turėjo rimtų nemalonumų Jungtinėse Valstijose – įmonė kaltinta nelegalių lošimų organizavimu ir pinigų plovimu.

2014 m. kandidatuodamas į Europos Parlamentą A. Guoga neatskleidė nė vieno su „iBus Media“ pardavimu susijusio sandorio. Vėliau politikas deklaravo iš vienos susijusios įmonės gavęs apie 288 tūkst. eurų. Tuo tarpu „Paradise Papers“ duomenyse nurodoma „iBus Media“ pardavimo sandorio vertė viršija 8 mln. JAV dolerių.

Reaguodamas į šias žinias, A. Guoga socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė trumpą komentarą. „Taip, aš kartais perku, kartais parduodu, kaip ir Anglijos karalienė“, – ironizuoja A. Guoga.

Rengiant „Paradise Papers“ tyrimą, 15min teiravosi A. Guogos, ar jo deklaruotos didelės paskolos savo verslams Lietuvoje – tai „PokerStars“ sumokėti pinigai. Tada politikas į šį klausimą neatsakė. Bet dabar jis patvirtina bent jau dalį gautų pinigų investavęs į savo poilsio ir parką „TonyResort“, esantį Anupriškėse.

2014 m. A. Guogos deklaracijos duomenimis, politikas „TonyResort“ valdančiai įmonei „Anupriškių parkas“ 2011 m. paskolino 7,68 mln. litų arba daugiau nei 2,2 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.