Verslas

2017.11.03 10:54

Viceministras: tikimės ES paramos finansuojant elektros tinklų sinchronizaciją

LRT.lt 2017.11.03 10:54

Ketvirtadienį užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius su Europos Komisijos (EK) nariu Giunteriu Oettingeriu,  atsakingu už biudžetą ir žmogiškuosius išteklius, aptarė klausimus, susijusius su būsimos Europos Sąjungos (ES) daugiametės finansinės programos rengimu, sanglaudos politika, Ignalinos Atominės elektrinės uždarymu, žemės ūkio politika, saugumo ir ES išorės politikos tikslais.

Kaip rašoma Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime žiniasklaidai, viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad ES biudžetas yra esminis instrumentas įgyvendinant ES politiką, todėl privalu siekti ambicingos apimties ES biudžeto, kuris užtikrintų tinkamą finansavimą Sąjungos prioritetams.

Viceministras akcentavo, jog derantis dėl kitos Daugiametės finansinės programos Lietuvai itin svarbus yra Ignalinos AE uždarymo klausimas.

„Lietuvai svarbu užbaigti „Rail Baltica“ projektą, taip pat tikimės ES paramos finansuojant elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentinės Europos elektros tinklu“, – sakė viceministras.

Susitikimo metu taip pat pažymėta, kad ES infrastruktūros tinklų priemonė teikia neabejotiną pridėtinę vertę ES.

A. Zananavičius pabrėžė poreikį daugiamatėje finansinėje  programoje deramą dėmesį skirti saugumui ir gynybai, didinti ES atsparumą, prevenciją ir atsaką į kibernetines grėsmes, bei pažymėjo, jog Rytų Partnerystė turi išlikti tarp ES prioritetinių klausimų.