Verslas

2017.11.03 07:09

Emigravę verslininkai neskuba grįžti į gimtinę

Smulkių verslininkų ir prekybininkų asociacija pastebi, kad iš Lietuvos emigravę smulkųjį verslą turėję žmonės ne tik neplanuoja grįžti, bet ir vilioja čia likusius kolegas atvykti pas juos. Tačiau statistika rodo, kad emigrantų, grįžtančių į Lietuvą, skaičius kasmet auga.

Statistikos departamento duomenimis, pernai į Lietuvą grįžo daugiau kaip 46 tūkstančiai emigrantų. Žiniasklaidoje gausu istorijų apie jų Lietuvoje kuriamus verslus. Vis dėlto, pavyzdžiui, smulkiuosius prekybininkus vienijančios asociacijos sako mažai susiduriančios su grįžusiais emigrantais. Dažniau pastebi atvejų, kai išvykusieji bando pas save prisikviesti čia likusius kolegas, kurie gerai išmano smulkiojo verslo ar turgaus prekybos subtilybes.

Vis dėlto, specialistai, dirbantys su startuoliais, mato kitokias tendencijas. Anot jų, žmonės, pagyvenę užsienyje, turi daugiau idėjų, labiau pasitiki savimi ir grįžę drąsiau imasi verslų. Tiesa, dažniausiai jie siekia susirasti neišnaudotą verslo nišą ir pasiūlyti klientams naujų paslaugų ar produktų.