Naujienų srautas

Verslas2017.10.30 16:05

Su augintiniais išsinuomoti būstą sunku, bet įmanoma

LRT.lt 2017.10.30 16:05

Naminiai gyvūnai nepageidaujami. Toks būsto šeimininkų pageidavimas neretai sutinkamas skelbimuose. Ar verta skambinti ir bandyti pakeisti šeimininkų nuomonę? Nekilnojamojo turto ekspertai pataria nepalankiai nusiteikusių būsto nuomotojų neaplenkti. Kartais jiems kur kas naudingiau butą patikėti žmogui su geru augintiniu, nei dar mėnesį ieškoti nuomininko ir negauti jokių pajamų.

Nekilnojamojo turto rinkos ekspertai pranešime žiniasklaidai pateikia keletą patarimų, į ką atsižvelgti ieškant būsto su augintiniais ir kaip apsaugoti nuomotojus nuo žalos, kurią gali padaryti augintiniai.

Pasikalbėkite su šeimininku

Spalio mėnesį nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt lankytojų apklausa rodo, kad tik 6 proc. žmonių su augintiniais išsinuomavo pirmą apžiūrėtą būstą, 23 proc. rado po dviejų skirtingų apžiūrų, o likusieji susidūrė su didžiulėmis paieškos problemomis.

„Ieškant būsto kartu su naminiais gyvūnais, svarbiausia, nedaryti skubotų išvadų. Jei skelbime neparašyta informacija apie tai, ar priima su augintiniais ar be jų, susisiekite, apžiūrėkite ir jau tada klauskite. Žinoma, jei skelbime nurodyta, kad nuomininkai su naminiais gyvūnais nepageidaujami, vilčių išsinuomoti tokį būstą sumažėja, tačiau net ir tada yra teorinė galimybė“, – sako skelbimų portalo vadovė Ieva Basokė.

Dažniausiai pasitaiko atvejų, kai skelbime nėra informacijos apie nepageidajamus naminius gyvūnus, tačiau apžiūros metu šeimininkai sako nepriimsiantys jokių augintinių. „Bet kokiu atveju svarbiausia yra nuoširdžiai pasikalbėti su būsto šeimininkais ir nenuslėpti nuo jų apie ketinimą gyventi su augintiniu. Toks melas anksčiau ar vėliau paaiškės ir gali turėti nepageidaujamų padarinių“, – sako nekilnojamojo turto ekspertė.

Numatykite sutartyje, kaip bus kompensuota žala

Susitikus su būsto šeimininku, pirmiausiai patariama įgyti jo pasitikėjimą. Parodyti, kad jūs atsakingai žiūrite tiek į nuomojamo būsto turtą, tiek ir į augintinio auklėjimą. Jei savininkas žinos, kad šuo ar katinas gerai išauklėtas, o žalos atveju nuostolius atlyginsite – tuomet visiems bus paprasčiau.

Pasak I. Basokės, daugelį niuansų gali išspręsti pasirašoma sutartis. „Su šeimininku būtina susiderinti, kas yra natūralus būsto nusidėvėjimas. Taip pat numatykite, kaip bus kompensuota patirta žala. Manau, kad geriausia visuomet susiderinti, jog žalą atlygina nuomininkas. Pavyzdžiui, katinas nagais sugadino sofos kraštą. Apie tai praneškite šeimininkui ir susiderinkite, kaip atlyginsite nuostolius. Turbūt niekas nenori pirkti naujos sofos, tačiau nuomininkas gali rasti audinio atitikmenį ir jį pakeisti. Tai kainuos pigiau nei pirkti naują baldą“, – teigia I. Basokė.

Paul/Unsplash nuotr.

Dėl padarytos žalos ir patirtų nuostolių patariama tartis su šeimininku iš karto. Taip pat galima sutartyje numatyti, kad nuomininkas, prieš išsikraustant, atliks baldų ir kilimų cheminį valymą. 

Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, daugelis žmonių turi nepagrįstų baimių: augintiniai sugadins ar apgrauš baldus, subraižys grindis, jie yra murzini ir nehigieniški, o jų plaukai yra alergenai, dėl kurių buto neva nebebus galima išnuomoti kitiems. „Patikėkite, augintiniai namų negriauna, baldų ar kilimų nevalgo. Žmonės, kurie gyvena su jais, prižiūri, maudo, kerpa nagus, kad šie nebraižytų baldų, ir patys tuose namuose su augintiniais gyvena“, – sako I. Basokė.

 Neatsisakykite komforto dėl augintinių

Kokį būstą rinktis gyvenant su augintiniu? Patariama rinktis tokį būstą, koks patinka, ir neapriboti savęs papildomais barjerais.

„Auklėkite augintinius ir neatsisakykite dėl jų gyvenimo komforto. Tiesa, ieškodami būsto, atsižvelkite, ar kambarius skiria durys. Tai ypač aktualu, jei auginate šunį. Jį galėsite palikti vienoje erdvėje, jis nevaikštinės po namus ir neurgs prie buto durų jūsų laukdamas. Visa tai aktualu, jei nenaudosite specialaus aptvaro šuniui. Žinoma, terasa ar erdvesnis balkonas visuomet džiugins augintinį vasarą ar šiltesniu metu, nes jis ilgiau galės mėgautis grynu oru“, – pastebi I. Basokė.

Gyvenantiems nuomojamame bute su augintiniu ji pataria, apdengti minkštus baldus apdangalais ar dideliais pledais, kad nebūtų gadinamas baldinis audinys. Jeigu šuo mėgsta lipti ant sofos ar fotelio, grįžus iš lauko rekomenduojama nuplauti jam letenas, kad baldai neišsipurvintų. Visgi svarbiausia – augintinį auklėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi