Verslas

2013.06.05 14:19

A. Butkevičius: Vyriausybė vertina nuolatinius dvišalius Lietuvos-Čekijos santykius

ELTA 2013.06.05 14:19

Lietuvos Vyriausybė vertina nuolatinius dvišalius Lietuvos-Čekijos santykius, sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, trečiadienį susitikęs su Lietuvoje viešinčia Čekijos Parlamento Deputatų rūmų pirmininke Miroslava Nemcova.

Lietuvos Vyriausybė vertina nuolatinius dvišalius Lietuvos-Čekijos santykius, sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, trečiadienį susitikęs su Lietuvoje viešinčia Čekijos Parlamento Deputatų rūmų pirmininke Miroslava Nemcova.

Su viešnia aptarti dvišaliai santykiai, ekonominio bendradarbiavimo potencialas bei aktualūs būsimo Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai klausimai.

Ministras Pirmininkas pasidžiaugė, jog prekyba tarp šalių nuosekliai auga, ir pakvietė Čekijos verslininkus aktyviau investuoti Lietuvoje.

„Gegužės mėnesį organizuotas Lietuvos ir Čekijos verslo forumas – puiki galimybė stiprinti ekonominį bendradarbiavimą“, – Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime cituojamas A. Butkevičius.

Pristatydamas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, Premjeras pažymėjo, jog vertina Čekijos įsitraukimą siekiant glaudesnės Rytų partnerystės šalių integracijos. Jis taip pat pabrėžė energetikos svarbą Europos kontekste ir nacionaliniu lygmeniu.

„Mūsų Vyriausybės prioritetas tęsti pagrindinių strateginių energetikos projektų įgyvendinimą: jungčių su Švedija ir Lenkija, Suskystintų gamtinių dujų terminalo statybas, įgyvendinti Trečiąjį ES energetikos paketą. Dar nėra galutinio sprendimo dėl tolesnės Visagino atominės elektrinės projekto ateities. Šiuo metu regioniniai partneriai ir strateginis investuotojas įmonių ir ekspertų lygiu kalbasi, ar būtų galima tęsti projektą atsižvelgiant į papildomas sąlygas“, – susitikime sakė Premjeras.

Čekijos Parlamento Deputatų rūmų pirmininkės teigimu, jų šalyje kyla panašūs energetikos srities klausimai, tačiau sprendimai dėl atominės elektrinės yra strateginiai ir tam reikia laiko.

Susitikime Lietuva taip pat padėkojo Čekijai už paramą Lietuvos kandidatūrai į nenuolatines Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nares bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO). Dėl kvietimo į šią organizaciją teko padirbėti aukštiems Lietuvos pareigūnams ir diplomatams, o Vyriausybės vadovas A. Butkevičius ne kartą šiuo klausimu bendravo su EBPO vadovu Jose Angel Gurria. Praėjusią savaitę Lietuva gavo gerą žinią – į EBPO ji bus pakviesta 2015-aisiais.