Naujienų srautas

Verslas2017.10.26 10:13

Pertvarkomi „Lietuvos geležinkeliai“ mažins išlaidas

LRT.lt 2017.10.26 10:13

„Lietuvos geležinkelių“ sprendimas geležinkelio bei riedmenų remontą ir pastatų priežiūrą koncentruoti grupės įmonėse jau duoda rezultatų, pranešime žiniasklaidai skelbia bendrovė. Pasak „Lietuvos geležinkelių“, kelio remonto sąnaudos mažėja 18 proc., riedmenų remonto – 6 proc., o pastatų ūkio priežiūra atpigs maždaug penktadaliu. Dėl to per metus „Lietuvos geležinkeliai“ sako sutaupysiantys daugiau nei 12 mln. eurų.

„Tiek įrengimai, tiek patalpos buvo išnaudojamos neracionaliai, o darbuotojai turėjo atlikti daugybę nereikalingų funkcijų. Visa tai „Lietuvos geležinkeliams“ kas mėnesį kainuodavo daugiau nei po milijoną eurų, todėl turėjome imtis greitų sprendimų“, – kalbėjo „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Anksčiau tos pačios paslaugos „Lietuvos geležinkelių“ grupėje buvo dubliuojamos. Pavyzdžiui, riedmenis remontuodavo tiek patys „Lietuvos geležinkeliai“, tiek jiems priklausanti bendrovė Vilniaus lokomotyvų remonto depas (VLRD). Geležinkelį remontuodavo ir patys „Lietuvos geležinkeliai“, ir kita grupės įmonė – Geležinkelio tiesimo centras (GTC). Pastatus prižiūrėdavo „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojai, tačiau dalį susijusių paslaugų teikdavo antrinė įmonė „Gelsauga“.

Skaičiuojama, kad sutelkus remonto paslaugas VLRD, per metus bus sutaupyti 2,34 mln. eurų. 

Kelio gedimų šalinimas ir remontas sutelktas GTC, į kurį planuojama perkelti apie 300 „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojų. Atsisakius besidubliuojančių kelio remonto funkcijų, per metus planuojama sutaupyti 8,3 mln. eurų.

Tuo metu į „Gelsaugą“ perkelta apie 70 pastatų priežiūros specialistų. Dėl centralizuotos pastatų ūkio priežiūros teigiamas efektas „Lietuvos geležinkeliams“ per vienerius metus sieks 1,43 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi