Verslas

2017.10.25 16:27

D. Davisas: JK galėtų pasiekti prekybos susitarimą su ES iki 2019 m.

ELTA 2017.10.25 16:27

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausiasis derybininkas Davidas Davisas trečiadienį pareiškė viltį, kad iki šių metų pabaigos pavyks susitarti su Europos Sąjunga (ES) dėl pereinamojo laikotarpio, kuris įsigaliotų po „Brexit“, o galutinis susitarimas dėl prekybos galėtų būti pasiektas iki 2019 metų.  

Pasak jo, derybos dėl būsimų prekybos santykių galėtų būti užbaigtos dar iki šalies pasitraukimo 2019 m. kovą, o pats susitarimas būtų pasirašytas iškart po pasitraukimo.

„Nėra jokios priežasties, dėl kurios mes to negalėtume pasiekti per numatytą laiką... bet mes turime turėti ryžto to siekti“, – kalbėjo jis britų įstatymų leidėjų komitete.

Europos Sąjungos (ES) vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier anksčiau teigė, kad, Jungtinei Karalystei pasitraukus iš Bendrijos, gali prireikti kelerių metų derybų, kol bus pasiekta laisvosios prekybos sutartis.

D. Davisas trečiadienį pabrėžė, kad labai svarbu, jog Jungtinė Karalystė susitartų dėl būsimų santykių su EE, dar prieš prasidėjus pereinamajam laikotarpiui.

Jeigu JK iš ES pasitrauktų be jokios sutarties, tuomet šalis prekiautų su kitomis šalimis pagal Pasaulio prekybos organizacijos (WTO) taisykles.