Verslas

2017.10.25 08:50

Saudo Arabija statys miestą už 500 mlrd. dolerių

Viena turtingiausių, bet itin konservatyvi pasaulio valstybė – Saudo Arabijos karalystė – paskelbė ambicingą planą įkurti kažką panašaus į nuosavą Honkongą. Tai bus itin modernus miestas, valdomas kitokiais įstatymais nei visa karalystės.

Naujojo miesto planą tarptautiniams investuotojams pristatė pats sosto įpėdinis princas Mohammadas Bin Salmanas Al Saudas. Vis didesnę įtaką karalystėje įgaunantis 32-ejų princas, kalbėdamas tarptautiniams investuotojams apie šį NEOM pavadintą projektą, atvirai prabilo, kad Saudo Arabija turėtų grįžti prie savo ištakų – nuosaikaus islamo ir palankumo visoms religijoms. 

500 milijardų JAV dolerių kainuosiantis miestas bus pastatytas šalies šiaurėje ant Raudonosios jūros kranto ir bus valdomas pagal atskirus įstatymus. Taigi neaišku, ar didžioji dalis griežta ranka valdomos karalystės taip pat bus modernizuota ir demokratizuota, bet pokyčių jau yra. 

AFP/Scanpix nuotr.

Naujausias karaliaus sprendimas pagaliau leisti ir Saudo Arabijos moterims vairuoti automobilius, manoma, priimtas būtent princo Mohammado pastangomis, todėl investuotojai su susidomėjimu klausėsi jo planų statyti arabiškąjį Honkongą.