Verslas

2017.10.24 08:55

Druskininkuose pradeda veikti pirmoji išdujinimo stotelė

Druskininkuose pradeda veikti laikinoji suskystintųjų gamtinių dujų išdujinimo stotelė. Šiuo metu vartotojai Druskininkuose už dujas moka daugiau, nei kitur Lietuvoje, nes kurortas nėra prijungtas prie visos šalies dujų sistemos. Iki šiol druskininkiečiai gamtines dujas gaudavo iš  Baltarusijos, o infrastruktūrą valdančios privačios kompanijos nuolat didino kainą. Tai pirmoji stotelė Lietuvoje, panašios veikia Lenkijoje ir Estijoje.

Į laikinąją suskystintų dujų stotelę dujos iš Klaipėdos bus atgabenamos autocisternomis, išdujinamos ir patiekiamos Druskininkų klientams. Laikinąją stotelę „Lietuvos energijos“ laikinojo skirstymo operatorius nuomoja iš „JetGas“. Pagal sutartį, bendrovė turės patiekti daugiau kaip 100 toną gamtinių dujų.

Stacionarią išdujinimo stotelę Druskininkuose planuojama įrengti kitų metų pabaigoje. Druskininkų miestui dujos tiekiamos ne per bendrą Lietuvos sistemą, o iš kaimyninio Gardino. Dujomis iš laikinosios išdujinimo stotelės pirmiausia ketinama aprūpinti du rajonus: Baltašiškes ir Senamiesčio. 

Gamtinės dujos tiekiamos beveik 2,7 tūkst. privatiems ir 9 verslo klientams. Druskininkiečiai už gamtines dujas iki šiol mokėjo brangiau nei kitų miestų gyventojai.