Verslas

2017.10.23 12:26

Ministerija: pacientų priemokos vaistams sumažėjo 21 proc.

LRT.lt 2017.10.23 12:26

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atlikta analizė rodo, kad įgyvendinus užsibrėžtus kainų mažinimo tikslus, pacientų priemokų suma sumažėjo net 21 proc., lyginant rugsėjo mėnesį su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, lyginant š. m. birželio ir rugsėjo mėnesius, vidutinė priemoka už kompensuojamuosius vaistus sumažėjo daugiau nei 1 euru ir tai yra didžiulis pasiekimas, nes pagal ankstesnes kainų tendencijas, neįvedus naujos kompensuojamųjų vaistų tvarkos, kainos ir toliau būtų augusios, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Specialistai paskaičiavo, kad nuo pat liepos mėnesio, kai buvo patvirtinta nauja tvarka, priemokos kiekvieną mėnesį sistemingai mažėja, o tai rodo, kad nauja kompensuojamųjų vaistų tvarka tikrai pasiteisino ir pacientų lūkesčiai pasitvirtina. Jei jos nebūtų buvę, priemokos būtų kilusios maždaug 6 proc.“, – sako ministras A. Veryga.

Viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, faktiškai pacientų priemokos sumažėjo 2,2 mln. Eur, lyginant su 2016 m. III ketv. duomenimis. Tad tapo akivaizdu, kad vaistų kainų mažinimo priemonės davė realios naudos Lietuvos žmonėms. Tikimasi, kad ateityje kainos dar labiau mažės. 

„Tai ir buvo žadėta žmonėms. Toks tikslas buvo keliamas ir prieš vyriausybei priimant naują tvarką, pagal kurią buvo parengtas naujasis kompensuojamųjų vaistų kainynas, įsigaliojęs liepą. Svarbiausias tikslas yra mažinti vaistų kainas, kad pacientai už juos turėtų kuo mažiau prisimokėti. Taigi naujausi duomenys tik patvirtina, kad einame teisinga kryptimi ir kad pradedame pamažu lygiuotis į užsienio šalis, kuriose vaistų kainos yra mažesnės“, – teigia K. Garuolienė.