Verslas

2017.10.23 10:18

R. Šadžius: turime galvoti, ką darysime, kai pinigų kranelis bus prisuktas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.23 10:18

Vilniuje viešintis Europos audito rūmų narys Rimantas Šadžius atkreipia dėmesį, kad Britanijai palikus Europos Sąjungą Bendrijos biudžete atsivers skylė, todėl reikia aktyviai ruoštis šiam laikotarpiui ir ieškoti tinkamų finansinių priemonių biudžetų problemoms spręsti. Vienas būdų – vadinamoji finansų inžinerija, kurią taikydama Lietuva, pasak R. Šadžiaus, rodo pavyzdį kitoms bloko šalims. 

R. Šadžius akcentuoja, kad net ketvirtadalį kitų metų Lietuvos biudžeto pajamų (visas biudžetas – 9 mlrd. Eur) sudaro Europos Sąjungos parama. Tiesa, reikia turėti omeny, kad, Britanijai išėjus iš Bendrijos, parama sumažės, teks atsakingai ir efektyviai naudoti kitas finansines priemones.

„Visiems reikia galvoti, ką darysime, kai tas kranelis bus prisuktas. Yra įvairių idėjų. <...> Pavyzdžiui, ne išdalinti tuos pinigus, bet taikyti įvairius stimulus – teikti paramą bent iš dalies grąžintinai. Tai vadinasi finansų inžinerija arba finansinių priemonių taikymas. Finansinės priemonės leidžia neišleisti visų pinigų iš karto, o dalį tų pinigų, pavyzdžiui, finansavus daugiabučių renovaciją, taupant šilumą, dalį pinigų sugrąžinti į atgal į fondą ir panaudoti vėl. <...> Lietuva, pažiūrėjus, kaip yra taikomos finansų inžinerijos priemonės, atrodo labai neblogai“, – pastebi R. Šadžius.

Daugiau apie tai – įraše.