Verslas

2017.10.20 16:02

„Akropolis“ plečiasi ir Vilniuje, ir Kijeve

LRT.lt 2017.10.20 16:02

Populiariausius Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centrus valdanti bendrovė „Akropolis group“ planuoja plėtrą – naujus prekybos centrus numatoma statyti Vilniuje ir Kijeve.

Planuojama, kad 2021 m. 70 tūkst. kv. metrų nuomojamo  ploto prekybos ir pramogų centras iškils Vilniuje, šalia Vingio parko. Patvirtintas ir bendrovės planas plėstis į Ukrainą. Kaip jau skelbta, 2019 m. duris atvers 98 tūkst. kv. metrų ploto prekybos centras Rygoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Ateinančius 5–7 metus matome kaip aktyvios „Akropolių“ plėtros laikotarpį. Prekybos ir pramogų centro statybos Rygoje vyksta pilnu tempu, Vilniuje pasirašėme sutartį su vienais žinomiausių pasaulyje prekybos ir visuomeninių pastatų architektais, kurie kurs naujos kartos prekybos ir pramogų centro koncepciją“, – bendrovės plėtros planus pristatė „Akropolis group“ valdybos pirmininkė Saulė Zabulionytė.

Vilniuje dirbs patyrę architektai

Vilniuje naują prekybos ir pramogų centrą šalia Vingio parko vystanti bendrovė pasirašė sutartį su „Benoy“ architektūros įmonės Europos studija, kuri kurs prekybos centro koncepciją.

Planuojama, kad naujasis centras bus atidarytas 2021 metais.

„Benoy“ architektai šiuo metu rengia interjerą bei konsultuoja vystant „Akropolio“ prekybos centrą Rygoje.

„Sieksime pasiūlyti didžiausią prekių ir paslaugų pasirinkimą vienoje vietoje, išskirtines pramogas. Potyriai pirkėjams, nauji prekių ženklai, kartu su patogiu susisiekimu ir funkcionaliu prekybos centro išdėstymu bus svarbiausi naujojo prekybos centro privalumai“, – sakė S. Zabulionytė.

14 ha ploto buvusios „Velgos“ gamyklos teritorijoje, šalia Vingio parko ir vienos judriausių Vilniaus Geležinio Vilko gatvės, bendrovė planuoja vystyti daugiafunkcinį kompleksą, kuriame bus prekybos ir pramogų centras, administraciniai daugiabučiai gyvenamieji pastatai bei rekreacijos zonos. Šiuo metu yra parengtas sklypo detalusis planas ir plėtojama jo užstatymo koncepcija.

Analizuojama Ukrainos rinka

Kijeve bendrovė planuoja įsigyti sklypą, kuris tiktų šiuolaikiniam prekybos ir pramogų centrui.

„Konkreti prekybos centro Kijeve atidarymo data dar nėra numatyta. Šiuo metu mes analizuojame Ukrainos rinką, vertiname galimybes ir rizikas bei vystome galimas prekybos ir pramogų centro koncepcijas“, – sakė S. Zabulionytė.