Verslas

2012.07.04 12:52

ABB Lietuvoje steigs inžinerijos centrą

ELTA2012.07.04 12:52

Viena iš pirmaujančių pasaulyje, jau 20 metų Lietuvoje veikianti energetikos ir automatikos technologijų grupė ABB plečia savo veiklą ir rudenį Lietuvoje planuoja atidaryti inžinerijos centrą.

Viena iš pirmaujančių pasaulyje, jau 20 metų Lietuvoje veikianti energetikos ir automatikos technologijų grupė ABB plečia savo veiklą ir rudenį Lietuvoje planuoja atidaryti inžinerijos centrą.

Tai paaiškėjo po trečiadienį įvykusio kompanijos ABB atstovų – Bo Henrikssono, kuris yra vadovas Baltijos šalims, ir Kęstučio Jablonskio – susitikimo su Premjeru Andriumi Kubiliumi.

Kaip po susitikimo sakė Premjero patarėjas ekonomikos ir finansų klausimais Mykolas Majauskas, centre kiekvienais metais numatoma įdarbinti po 30 inžinierių.

„Mūsų supratimu, tai (centro kūrimas – ELTA) turėtų prasidėti jau šiais metais ir kiekvienais metais tikimasi po 30 naujų inžinierių specialistų augimo, kurie būtų orientuoti ne tik į Lietuvos rinką, bet ir eksportą. Taigi Lietuvoje, kaip matome ir iš kitų pavyzdžių, būtų sėkmingai vystomas paslaugų eksportas“, – sakė M. Majauskas.

Šiuo metu ABB centrui ieško tinkamos vietos – kelios galimos vietos jau yra numatytos, tačiau jos neatskleidžiamos. Tikimasi, kad inžinerijos centras pradės veikti rudenį. 

Per susitikimą, anot B. Henrikssono, taip pat kalbėta apie verslo aplinką Lietuvoje – darbo santykius, kompanijos dalyvavimą Lietuvos energetikos rinkoje, pastočių tiekimą, elektros tiekimo įrangą, kituose pramoniniuose projektuose.

„Dabar turime stiprinti inžinerines kompetencijas“, – sakė B. Henrikssonas. Jis patvirtino bendrovės planus plėstis ir Lietuvoje steigti inžinerijos centrą.

ABB Lietuvoje – energetikos ir automatikos technologijų ABB grupės dalis, pradėjusi veiklą Lietuvoje 1992 metų pavasarį. Tai buvo viena iš pirmųjų tarptautinių kompanijų, įregistravusių įmonę Vilniuje, Lietuvoje.

ABB dirba 135 tūkstančiai darbuotojų daugiau nei 100 šalių.

Pernai įmonės metinė apyvarta Lietuvoje siekė beveik 55 mln. litų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.