Verslas

2013.06.04 10:06

JAV žada įvesti sankcijas prieš Irano valiutą

ELTA 2013.06.04 10:06

Jungtinės Valstijos pirmadienį paskelbė apie planuojamas sankcijas prieš Irano valiutą, informuoja „Reuters“.

Jungtinės Valstijos pirmadienį paskelbė apie planuojamas sankcijas prieš Irano valiutą, informuoja „Reuters“.

Šios sankcijos galios užsienio bankams, atliekantiems sandorius Irano nacionaline valiuta rialu arba laikantiems dideles sumas rialais bankuose. Ši priemonė privers užsienio bankus ir kompanijas atsikratyti rialų, dėl to galiausiai Irano valiuta smarkiai nusilps, pareiškė Baltųjų rūmų atstovai. Nuo 2012 m. pradžios, priminė jie, rialas prarado pusę savo vertės.

Be to, JAV įvedė sankcijas kompanijoms ir privatiems asmenims, kurie tieks Iranui prekes arba paslaugas, susijusias su Irano automobilių pramone. Ši ūkio šaka, pabrėžė Baltieji rūmai, šiuo metu yra pagrindinis šalies valdančiojo režimo pajamų šaltinis, o daugelis automobilių atsarginių dalių ir komponentų, naudojamų Irano automobilių gamyboje, turi dvigubą paskirtį ir gali būti naudojamos ir centrifugų bei raketų gamyboje.

Minėtosios sankcijos netaikomos organizacijoms, dalyvaujančioms vamzdyno, skirto tiekti Azerbaidžano dujas Europai ir Turkijai per Iraną, projekte, pabrėžė Baltieji rūmai.

Vakarų šalys įsitikinusios, kad Iranas savo branduoline programa siekia sukurti branduolinį ginklą. Oficialusis Teheranas tai neigia, tvirtindamas, kad programa yra taikaus pobūdžio.

„Mes paliekame atvertas duris diplomatiniam sprendimui, kuris leistų Iranui grįžti į tautų bendriją, su sąlyga, jeigu Iranas vykdys savo įsipareigojimus“, – pareiškė Baltųjų rūmų atstovas Jay Carney.