Verslas

2017.10.19 11:15

S. Skvernelį stebina prezidentūros požiūris į verslą

BNS 2017.10.19 11:15

Premjeras Saulius Skvernelis stebisi, anot jo, neigiamu prezidentūros požiūriu į lietuvišką verslą. Taip jis komentavo prezidentės patarėjo pasisakymą, jog nacionaliniame susitarime verslas, skirtingai nei vyriausybė, jokių rimtų įsipareigojimų neprisiėmė.

„Mane tikrai stebina tos institucijos (prezidentūros –  BNS) požiūris į verslą, ypač į lietuvišką verslą. Atrodo, kad tai yra reiškinys arba žmonės, kurie išnaudoja tik kitus asmenis, nėra socialiai atsakingas, nesidalina savo sukurta materialine gerove su kitais“, –  ketvirtadienį interviu Žinių radijui teigė S. Skvernelis.

Vyriausiasis prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė antradienį sakė, jog susitarime vyriausybė prisiėmė vienašališkų įsipareigojimų verslui, o šis jokių rimtų įsipareigojimų neprisiėmė.

Premjero teigimu, nacionalinis susitarimas yra kompromiso ieškojimas, o ne nurodinėjimas, kaip visi turi elgtis.

„Mes šiuo susitarimu pakeliame socialinį dialogą į kitą lygį, kuriame tradiciją. Aš suprantu, kad yra noras galbūt vienasmeniškai valdyti, kumščiu trenkti, nurodyti, bet tai yra kelias į niekur. Tai (nacionalinis susitarimas –  BNS) yra kompromiso ir konsensuso paieška, ir socialinio dialogo turėjimas“, –  teigė S. Skvernelis.

Anot jo, susitarimas apibrėžia, kaip verslas gali plėstis, tapti efektyvesnis ir taip mokėti didesnius atlyginimus darbuotojams.

„Kalbant apie tą patį verslą, tai mes suprantame, kad šiandien kalbant apie pakankamai mažus atlyginimus šalyje, daugelis verslo įmonių konkuruoja būtent šiuo segmentu, o turėtų konkuruoti dėl produktyvumo, našumo augimo, technologinio atsinaujinimo. Tas susitarimas numato paskatas ir priemones, kad būtent tokiu būdu būtų didinamas verslo konkurencingumas“, –  teigė premerjas.

Vyriausybė, verslo atstovai ir profesinės sąjungos pirmadienį pasirašė susitarimą, kuriuo vyriausybė pažadėjo kelti atlyginimus, mažinti darbo jėgos apmokestinimą ir skatinti kolektyvinių sutarčių sudarymą. Be to, numatoma pasirašyti atskirą susitarimą dėl algų kėlimo.