Verslas

2017.10.13 19:21

TVF perspėja: politinis netikrumas Ispanijoje gali pakenkti ekonomikai

ELTA2017.10.13 19:21

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) penktadienį perspėjo, kad stiprus Ispanijos ekonominis atsigavimas gali būti sutrikdytas, jeigu politinė sumaištis dėl Katalonijos planų paskelbti nepriklausomybę tęsis.

TVF Europos departamento direktorius Poulis Thomsenas pabrėžė, kad, „jeigu netikrumas užsitęs, tai gali atsiliepti augimui ir, akivaizdu, mes visi norime to išvengti“.

TVF rekomendacijos ir pagalba padėjo Ispanijai atsigauti sparčiau nei kitoms Europos valstybėms po 2009 m. kilusios ekonominės krizės.

Kalbėdamas šią savaitę per TVF ir Pasaulio banko (PB) metinius susitikimus Vašingtone, P. Thomsenas pabrėžė, kad Ispanija sėkmingiau vykdė ekonomines reformas nei kitos Europos šalys. „Ispanijoje pastebimas labai tvirtas atsigavimas“, – sakė jis.

Tačiau per TVF ir PB susitikimus buvo aiškiai juntamas susirūpinimas dėl Katalonijos referendumo galimo poveikio.

Antradienį TVF vyriausiasis ekonomistas Maurice`as Obstfeldas pareiškė susirūpinimą dėl Katalonijos veiksmų.

„Situacija Ispanijoje iš tiesų kelia susirūpinimą, nes kyla daug netikrumo tiek dėl Katalonijos, tiek dėl visos Ispanijos ekonomikos“, – sakė jis antradienį ir perspėjo apie galimą „išplitimo“ į kitas Europos šalis riziką.

„Galime tik tikėtis, kad abi pusės nesielgs skubotai (ir) derėsis“, – sakė pareigūnas.

Ispanijos vyriausybė penktadienį perspėjo, kad kitų metų šalies ekonomikos prieaugio prognozė gali būti sumažinta, jeigu krizė dėl Katalonijos planų paskelbti nepriklausomybę tęsis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt