Verslas

2017.10.13 16:00

Kataras vėl kreipėsi į PPO dėl arabų šalių prekybos blokados

ELTA 2017.10.13 16:00

Kataras paprašė Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) sudaryti arbitrų grupę, kuri nagrinėtų jos skundą dėl keturių arabų šalių vykdomos prekybos blokados, penktadienį praneša Pasaulinės prekybos organizacijos šaltiniai.

Kataras pateikė oficialų skundą PPO dar rugpjūtį, pareiškęs, kad blokada pažeidžia prekių ir paslaugų prekybos taisykles, kaip ir teisę į intelektualiąją nuosavybę.

Birželio pradžioje Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE), Bahreinas ir Egiptas nutraukė diplomatinius santykius su Kataru, apkaltinusios šalį terorizmo ir ekstremizmo rėmimu, taip pat kišimusi į jų vidaus reikalus. Prie minėtų šalių sprendimo vėliau prisijungė grupė kitų valstybių. Šalys įvedė Katarui sankcijas ir pateikė reikalavimų sąrašą, kurį Kataras turėtų įgyvendinti, kad būtų atšauktos jam įvestos sankcijos. Kataras atmetė kaltinimus ir pareiškė, kad iškelti reikalavimai negali būti įvykdyti. Be to, šie reikalavimai pažeidžia šalies suverenitetą, tvirtino Kataras.

Savo pradiniame kreipimesi į PPO Kataras prašė „konsultacijų“ su minėtomis šalimis, tokios procedūros reikalauja Ženevoje įsikūrusi organizacija, iki sudarant Ginčų sprendimo tarybą (DBS).

Ketvirtadienį PPO pranešė, kad JAE atsisakė konsultacijų su Doha. Kol kas neaišku, ar Saudo Arabija bei Bahreinas taip pat atsisakė derybų su Kataru per PPO.

Ginčų sprendimas Pasaulio prekybos organizacijoje gali užtrukti kelis mėnesius, jei ne metus.

Ekonominės ir politinės sankcijos, paskelbtos dujų turtingam Katarui, sukėlė vieną giliausių krizių Persijos įlankos regionui per ištisus dešimtmečius.

Doha kategoriškai neigia remianti ekstremizmą.