Verslas

2017.10.13 15:12

EK pirmininkas apie „Brexit“: britai turi susimokėti

ELTA2017.10.13 15:12

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jean-Claude`as Junckeris penktadienį pareiškė, kad, norėdama pereiti prie derybų dėl prekybos santykių po „Brexit“, Didžioji Britanija pirmiausia privalo įvykdyti savo finansinius įsipareigojimus. Šią situaciją jis palygino su bandymu išeiti iš baro nesumokėjus už alų.

J.-C. Junckeris pasisakė praėjus dienai po to, kai vyriausiasis Europos Sąjungos (ES) „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier pareiškė, kad „skyrybų“ sąskaitos klausimas atsidūrė „nerimą keliančioje aklavietėje“. Be to, jis pridūrė, kad derybose nepadaryta tiek pažangos, kad kitą savaitę vyksiančiame viršūnių susitikime lyderiai sutiktų pradėti derybas dėl būsimų ES ir Jungtinės Karalystės (JK) santykių.

„Britai, kaip ir mes, kasdien atranda vis naujų problemų. Todėl šis procesas užsitęs ilgiau, nei iš pradžių manėme“, – Liuksemburgo universiteto studentams sakė J.-C. Junckeris.

„Jei sėdite bare ir užsisakote 28 alaus ir staiga dalis jūsų kolegų nusprendžia išeiti... taip negalima, jie turi susimokėti“, – aiškino EK vadovas.

„Tai neturi būti neįvykdomas dalykas, aš nesu nusiteikęs kerštingai, nenoriu plakti britų. Europiečiai turi būti dėkingi už tiek daug dalykų, kuriuos Europai davė Didžioji Britanija – per karą, po karo, prieš karą, visur ir visada, – kalbėjo Ž. K. Junkeris. – Tačiau dabar jie turi susimokėti“.

Be kita ko, buvęs Liuksemburgo premjeras pridūrė, kad ginčas dėl trijų milijonų JK gyvenančių ES piliečių teisių yra „nesąmonė“.

„Apskritai net negaliu suprasti šitos problemos. Kodėl paprasčiausiai nepasakius, vadovaujantis sveiku protu <...>, kad viskas liks taip, kaip yra dabar?“ – svarstė J.-C. Junckeris.

ES pateikiamais skaičiavimais, Didžiosios Britanijos biudžetiniai įsipareigojimai Bendrijai siekia 100 mlrd. eurų. Tuo tarpu pati JK teigia, kad tikroji jos skola yra penkiskart mažesnė.