Verslas

2013.06.03 13:44

Vilniuje vyksta Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas

ELTA 2013.06.03 13:44

Į Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą Vilniuje susirinkusius lietuvių kilmės kūrėjus, verslininkus ir įvairių sričių ekspertus iš viso pasaulio pasveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Į Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą Vilniuje susirinkusius lietuvių kilmės kūrėjus, verslininkus ir įvairių sričių ekspertus iš viso pasaulio pasveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Lietuvai šie metai – ypatingi. Netrukus stosime prie Europos Sąjungos vairo. Šios istorinės užduoties imamės su pasitikėjimu. Atsitiesėme po ekonomikos krizės ir dabar turime sveikai augančią ekonomiką. Tai – visų lietuvių pasiekimas. Pritaikykime sėkmingus lietuvių lyderystės principus Lietuvos ir Europos gerovei kurti! Ieškokime naujų sprendimų ir skatinkime augimą, darbo vietų kūrimą, stiprinkime konkurencingumą“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ lietuvių kilmės verslininkai, ekspertai pirmadienį dalysis patirtimi ir įžvalgomis, diskutuos, kaip Lietuva turėtų priimti globalius ekonominius iššūkius ir jiems pasiruošti.

Renginyje numatytos penkios skirtingų tematikų sesijos, kuriose lietuvių kilmės verslo lyderiai, kūrėjai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Kinijos, Rusijos, Estijos, Belgijos, Prancūzijos ir kitų šalių diskutuos, kad rastų atsakymus ir galimus sprendimus, kaip Lietuvos ekonomika galėtų konkuruoti globalioje rinkoje, įveikti šiandieninius iššūkius ir pasinaudoti jos siūlomomis galimybėmis.

Pranešėjai pristatys pasaulio makroekonomikos ir Lietuvos prognozes, atskleis sėkmingos verslo plėtros paslaptis, dalinsis įžvalgomis, kaip pasiekti pasaulinę rinką ir kur investuoti.

Pirmasis toks forumas Vilniuje vyko 2009 metais. 2010 ir 2011 metais forumas taip pat vyko Lietuvos sostinėje. Praėjusiais metais jis vyko Čikagoje.

LRT.lt kviečia Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą stebėti tiesiogiai.