Verslas

2017.10.12 11:22

Aplinkos ministerija svarsto atsisakyti atliekų rūšiavimo gamyklų

BNS2017.10.12 11:22

150 mln. eurų kainavusios atliekų rūšiavimo gamyklos ir jų operatoriai gali būti išmesti iš atliekų tvarkymo grandinės, jei Aplinkos ministerija nuspręs, kad jų veikla – neefektyvi ir ekonomiškai per brangi. Ekspertai siūlo gamyklų neatsisakyti, tik praplėsti technines bei veiklos galimybes, rašo „Verslo žinios“.

„Mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginiai sukuria dideles sąnaudas, kurios įskaičiuojamos į žmonių mokamas rinkliavas. Kai turėsime Vilniaus ir Kauno deginimo jėgaines, ekonomine prasme būtų naudingiau mišrių komunalinių atliekų srautą, galbūt iš dalies iš jo išrinkus antrines žaliavas ir pakuotes, vežti tiesiai energijos gamybai“, – teigė ministerijos atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas.

Tačiau Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro vadovas teigia, kad atsisakyti MBA įrenginių negalima, nes tuomet Lietuva nepasieks Europos Sąjungos žiedinės ekonomikos tikslų. Pasak jo, MBA įrenginiai bus reikalingi nuo 2019 metų pradedamoms rinkti maisto ir žaliosios atliekoms, o dar tolimesnėje ateityje įrenginiai galėtų padėti išgauti atliekas iš senų sąvartynų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.