Naujienų srautas

Verslas2017.10.09 15:38

Vienas Vilniaus kinų restoranų įtariamas išnaudojęs darbuotoją

BNS 2017.10.09 15:38

Viename Vilniaus kinų restoranų, įtariama, priverstiniam darbui išnaudotas Kinijos pilietis, pirmadienį pranešė Valstybinė darbo inspekcija.

Penktadienį inspekcija drauge su policijos pareigūnais atvyko tikrinti vieno iš sostinės kinų restoranų. Šiame restorane dirbo Kinijos pilietis, su kuriuo pareigūnai bendravo padedant vertėjui. Žmogus teigė, kad iš jo buvo atimtas asmens dokumentas. Pareigūnams jis taip pat pasakojo, kad dirbo be laisvų dienų po maždaug 13 valandų per parą nuo gegužės mėnesio.

„Dėl šio atvejo Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritorinis skyrius vykdo nelegalaus darbo tyrimą. Kol kas užsieniečių įdarbinimo tvarkos pažeidimų nustatyta nebuvo – darbuotojas turi vizą, leidimą dirbti ir darbo sutartį. Tačiau aiškinamės kaip jam buvo mokamas atlyginimas ir ar išvis tokį gavo. Taip pat – kaip buvo planuojamas jo darbo laikas. Galiu užtikrinti – bendradarbiaudami su kitomis institucijomis darome ir darysime viską, kad kartu užkirstume kelią išnaudojimui priverstiniam ir nelegaliam darbui“, – sakė vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius.

Dėl šio įvykio inspekcija ir policijos pareigūnai vykdo tyrimą. Informaciją apie galimą išnaudojimą priverstiniam darbui ir nelegalų darbą inspekcija gavo iš Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro specialistų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi