Verslas

2017.10.07 16:10

Nori didinti algas biudžetininkams: kiltų ir Seimo narių algos

Seime svarstoma galimybė didinti bazinį atlyginimo dydį politikams ir biudžetininkams. Tai reiškia, kad algos padidėtų ir parlamentarams. Kai kurie jų siūlo algos nekelti šios kadencijos Seimo nariams; didesnį darbo užmokestį gautų naujai išrinktieji.

Eilinis Seimo narys, nevadovaujantis nei komitetui, nei komisijai, kas mėnesį gauna 2 500 eurų neatskaičius mokesčių, o, pavyzdžiui, jau komiteto pirmininkas – 300 eurų daugiau.

Seimas ėmėsi svarstyti pareiginės algos didinimą: bazinis dydis grįžtų į prieškrizinį lygį – nuo dabartinio 130 iki 142 eurų. Taigi, padidėtų ne tik valstybės tarnautojų, pareigūnų, teisėjų, bet ir parlamentarų algos.

Seimo pirmininkas sako, kad kol kas nebūtų labai etiška kalbėti apie Seimo narių algų didinimą. Nors, pastebi, atlyginimas neatkurtas po to, kai buvo sumažintas prieš devynerius metus.

Siūlymas padidinti bazinį algos dydį Seime toliau bus svarstomas gruodį. Įstatymo teikėjas Algirdas Sysas sako, būtų galima įrašyti, kad parlamentarų algos didėtų tik kitos kadencijos Seimo nariams.

Daugiau – Redos Gilytės ir Lidijos Jankauskienės reportaže.