Verslas

2017.10.06 20:03

V. Gailius apie valstybės įmonių skandalus: pasigendu baudžiamųjų procesų

Valstybės įmonėms įsivėlus į skandalus, Seimo antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius stebisi, kad dėl nusižengimų nėra pradedami baudžiamieji procesai. „Lietuvos geležinkeliams“ gavus Europos Komisijos baudą ir „Automagistralei“ galimai vykdžius neskaidrius pirkimus, vis dažniau keliamas klausimas, kas atlygins žalą valstybei?

„Automagistralę“ aš pavadinčiau nomenklatūriniu muziejumi online. Aš pats ne kartą kreipiausi į Kelių direkciją dėl neskaidrių viešųjų pirkimų, jie buvo naikinami, Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminius tyrimus ir šiandien mes matome auditą, kuris pradėtas tik po to, kai buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai. Kur anksčiau buvo [Susisiekimo – LRT.lt] ministerijos vidaus audito padaliniai?“ – klausia V. Gailius.

Pasak pašnekovo, padarytą žalą valstybei sunku pamatuoti, nes ji buvo daroma apie 20 metų.

„Žalos išieškojimas visada likdavo antraeiliu dalyku. Nuteisė, atleido iš darbo ir braukiamas naujas brūkšnys. Kur materialinė atsakomybė – vienas iš svarbiausių atsakomybės elementų, stabdantis tolimesnį piktnaudžiavimą ir veikiantis preventyviai?“ – svarsto V. Gailius.

Seimo antikorupcijos komisijos pirmininkas sako, kad stebėdamas pasirodančius pranešimus apie pažeidimus jis stebisi, jog nėra pradedami baudžiamieji procesai.

Išsamiau – įraše.