Naujienų srautas

Verslas2017.10.05 17:46

Venesuela nori didinti prekybos su Baltarusija apimtis

ELTA 2017.10.05 17:46

Sunkius laikus išgyvenanti bei visais įmanomais būdais ekonomiką diversifikuoti siekianti Venesuela nori plėsti prekybos su Baltarusija apimtis, teigia Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro.

Pasak valstybinės naujienų agentūros „BelTA“, N. Maduro Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai teigė, kad Venesuela šiuo metu yra „ekonominio persitvarkymo stadijos“.

„Mes atliekame pirmuosius žingsnius ekonomikos pertvarkos klausimais. Programą pavadinome „Bolivariškąja plėtra“ - sakė N. M Maduro, omenyje turėdamas socialistinės valdžios garbinamą 19 a. revoliucionierių Simoną Bolivarą.

„Tai yra vadinamoji „ekonomika po naftos“. Turime galvoti apie savo šalies palikimą bei nustatyti bendros mūsų, Venesuelos ir Baltarusijos, veiklos prioritetus“, - teigė jis.

Pasak oficialių susitikimo nuorašų, A. Lukašenka teigė, kad Baltarusija yra pasiruošusi remti Venesuelą kaip „artimiausius ir brangiausius draugus“.

Nuolatinis maisto ir medikamentų trūkumas Venesueloje pastaraisiais mėnesiais sukėlė masinius protestus prieš valdžią, tad paramos ieškantis N. Maduro vėl atsisuko į Eurazijos regiono lyderius. Anksčiau šią savaitę jis susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o penktadienį vyksta į susitikimą su Turkijos vadovu Recepu Tayipu Erdoganu. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi