Verslas

2017.10.04 22:04

Ministras neatskleidė tolesnių veiksmų po baudos „Lietuvos geležinkeliams“

ELTA 2017.10.04 22:04

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis dėl Europos Komisijos (EK) skirtos milijonų eurų baudos „Lietuvos geležinkeliams“ negaili priekaištų buvusiai šios įmonės vadovybei. Ministras kol kas nedetalizuoja, koks sprendimas bus pasirinktas reaguojant į EK nutarimą. 

„Kai gausime iš Komisijos patį dokumentą, mes jį atidžiai nagrinėsime ir tada svarstysime visus variantus, kol kas dar anksti pasakyti. Buvusios „Lietuvos geležinkelių“ vadovybės neišmintinga ir agresyvi politika mus pasivijo ir tos neatsakingos politikos pasekmes mes matome“, – trečiadienį vyriausybėje žurnalistams sakė R. Masiulis, komentuodamas EK pirmadienio sprendimą skirti beveik 28 mln. eurų baudą valstybės valdomiems „Lietuvos geležinkeliams“ dėl 2008 m. išardytos geležinkelio linijos iš Mažeikių į Rengę. 

Susisiekimo ministras tikina, kad dabartinė vyriausybė negalėjo lemti bylos eigos. 

„Ši byla jau seniai turėjo būti pabaigta, nuo 2008 metų ji tęsiasi. Šitai Vyriausybei tikrai nebuvo nei laiko, nei galimybių vienaip ar kitaip šitą bylą spręsti“, – teigė ministras. 

R. Masiulis sako, kad minėtus klausimus ketina kitą savaitę aptarti su Lietuvoje viešėsiančia už konkurencijos politiką atsakinga EK nare Margrethe Vestager, kuri pirmadienį ir paskelbė apie milijonus eurų siekiančią finansinę sankciją „Lietuvos geležinkeliams“. 

„Kalbėsime apie šitą bylą ir vėliau spręsime, kaip mums elgtis, mes turime du mėnesius laiko tam sprendimui. (...) Klausimas nemaža dalimi yra teisinis, bet kurie mano svarstymai vienaip ar kitaip gali būti panaudoti prieš mūsų valstybės interesus. Norėčiau šiuos du mėnesius išnaudoti susikaupimui, situacijos analizei“, – kalbėjo R. Masiulis. 

Kaip ELTA jau skelbė, Europos Komisija skyrė „Lietuvos geležinkeliams“ 27 mln. 873 tūkst. eurų baudą už tai, kad, išardžiusi bėgių kelią tarp Lietuvos ir Latvijos, įmonė sudarė konkurencijos kliūtis krovinių vežimo geležinkeliais rinkoje ir pažeidė Europos Sąjungos (ES) antimonopolines taisykles. 

EK suteikė „Lietuvos geležinkeliams“ tris mėnesius parengti ir suderinti su EK veiksmų planą, kaip ištaisyti padėtį. Be to, per du mėnesius EK sprendimas gali būti apskųstas Europos Sąjungos Bendrajam Teismui.