Verslas

2017.10.04 15:32

Europarlamentarai ragina geriau apsaugoti lėktuvų keleivius ir darbuotojus

LRT.lt 2017.10.04 15:32

Antradienį Strasbūre surengtoje diskusijoje europarlamentarai išreiškė susirūpinimą dėl sunkumų, su kuriais susidūrė keleiviai, bendrovei „Ryanair“ atšaukus nemažai skrydžių. Kartu jie atkreipė dėmesį į būtinybę užtikrinti geresnes darbo sąlygas aviacijos sektoriuje, praneša Europos Parlamento (EP) Informacijos biuras.

Diskusijoje su Europos Sąjungos transporto komisare Violeta Bulc daug EP narių atkreipė dėmesį, kad keleiviai negavo išsamios informacijos apie alternatyvių skrydžių galimybes ir jiems priklausančias kompensacijas. Jie ragino spręsti taisykles pažeidžiančių kompanijų atsakomybės klausimą, o dalis siūlė griežtinti įmonėms taikomas baudas.

Europarlamentarai taip pat ragino ES Tarybą nustoti blokuoti ES lėktuvų keleivių teisių reglamento atnaujinimą ir pradėti dėl jo derybas su EP, kuris savo poziciją suderino dar 2014 m. pradžioje.

Kiti EP nariai atkreipė dėmesį į prastas pigių skrydžių bendrovių darbuotojų darbo sąlygas ir kvietė Europos Komisiją atlikti atitinkamą tyrimą. Konkurencingumas negali paminti darbuotojų teisių, o prastos darbo sąlygos gali paveikti skrydžių saugą, pažymėjo jie.

Komisarė V. Bulc pažadėjo kitais metais parengti studiją dėl aviacijos srities darbuotojų darbo sąlygų.