Verslas

2017.10.04 11:57

Tyrimas: didžioji dalis atnaujintų daugiabučių gyventojų teigiamai vertina renovacijos kokybę

LRT.lt2017.10.04 11:57

Didžioji dalis (78 proc.) atnaujintų daugiabučių gyventojų savo namo renovacijos kokybę vertina labai gerai arba gerai. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kartu su Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) atliktas reprezentatyvus daugiau nei metus atnaujintuose daugiabučiuose gyvenančių gyventojų nuomonės tyrimas, rašoma pranešime spaudai.

Respondentų buvo prašoma atsakyti, kaip jie vertina savo daugiabučio būklę, praėjus kuriam laikui po renovacijos. Dauguma tyrimo dalyvių savo daugiabučio būklę vertino pozityviai: 26 proc. – labai gerai, 52 proc. – gerai, o 16 proc. – patenkinamai. Ir tik 6 proc. apklaustųjų apie savo renovuoto namo būklę pasisakė neigiamai.  

Taip pat tyrimo dalyvių buvo klausiama, ar renovacija pateisino jų lūkesčius. Didžiosios dalies (82 proc.) tyrimo dalyvių lūkesčiai po renovacijos liko patenkinti: ketvirtadalio (25 proc.) respondentų lūkesčius renovacija visiškai pateisino, 57 proc. – greičiau pateisino. O likusiųjų 10 proc. apklaustųjų lūkesčių renovacija greičiau nepateisino, 4 proc. – visiškai nepateisino, 4 proc. nuomonės šiuo klausimu neišreiškė.

Lūkesčių atitikimą dažniausiai lėmė sumažėjusios šildymo kainos (25 proc.), 23 proc. respondentų teigimu po renovacijos tapo jaukiau ir gražiau, 20 proc. – šilčiau.

Tuo tarpu lūkesčių neatitikimą dažniausiai lėmė renovacijos metu galimai nekokybiškai atlikti darbai ir padarytas brokas (5 proc.), per brangi kaina (4 proc.) ar nepilnai išpildyti lūkesčiai (3 proc.).

Į klausimą, kokius pagrindinius renovacijos privalumus galėtumėte įvardyti, dažniausias atsakymas buvo mažesnės kainos už šildymą (77 proc.), antroje vietoje – pasikeitusi gyvenimo kokybė (62 proc.), o trečiąja–ketvirtąja vietomis dalijosi tokie privalumai kaip komfortiška oro temperatūra bute (59 proc.) ir išaugusi nekilnojamojo turto vertė (59 proc.)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.